Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire biztonságos a csapvíz?

Mennyire biztonságos a csapvíz?

Figyelt kérdés

Nem ártana pontosabban ismerni az ivóvíz klórozása folytán keletkezõ vegyületek biológiai hatásait sem.

Vizsgálatok bizonyítják ugyanis, hogy a trihalometánok egy része, mint amilyen például a kloroform, - különösképpen az állatokban, - daganatkeltõ hatás.

A nikkel, a kromát, a higany, amikre meg már nem is térek ki külön.



2017. febr. 20. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2017. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mennyire biztonságos"

Erre nincs egzakt válasz. Mindenesetre biztonságosabb, megbízhatóbb, mint egy fúrt kút vize, kisebb a valószínűsége egy fertőzésnek.

Teljesen egészséges a csapvíz? Biztosan nem, de kompromisszumokat kell kötni, mert nem lehet mindenhova friss forrásvizet bevezetni, és a tisztítás költsége sem mindegy. Biztosan lehetne klór- és egyéb vegyi anyagoktól mentes vizet is szolgáltatni, csak akkor tízszer annyi lenne a vízdíj (szerintem keveset mondtam).

2017. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazad lehet, de ennek ellenére én kizárólag csapvizet iszok. Már 60 éve. Még semmilyen tünetem nincs.
2017. febr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!