Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A sok banán fogyasztástól...

A sok banán fogyasztástól tényleg káliummérgezést lehet kapni?

Figyelt kérdés
Több cikkben olvastam már erről, nekem ez az egyik kedvenc gyümölcsöm és gyakran fogyasztom, van olyan, hogy egy nap több darabot is. Kaphatok mérgezést?
2017. febr. 24. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban sok van benne s egy szinten túl az nem előnyös, én is úgy tudom. Úgyhogy ne kövesd azt, aki azt állítja, legjobb napi 20-30-at enni (vannak ilyenek).

Napi pár szerintem nem gond. A káliumra szükség van, a banán egyik fő előnye a szememben, hogy sok benne a kálium. De iszonyatos mennyiségben semmi sem jó, még a víz sem...

2017. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nátrium-kálium egyensúlya a fontos. Az átlagember elég kevés káliumot fogyaszt és viszonylag sok nátriumot, ilyen esetben hasznos a banán. Ha egészséges vagy és jó a veséd, a felesleges káliumot kiüríted, nem hinném, hogy mérgezést kapnál. De nem érdemes túlzásba sem esni.
2017. febr. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én vegan vagyok, vannak időszakok, mikor hónapokon keresztül az étrendem alapja a banán és előfordul, hogy 2-3kg is lemegy naponta különféle formában... meg van időszak mikor rá sem tudok nézni... szerintem nem hülye a szervezetünk és tudja mire van szüksége... én általában arra hagyatkozom mit kívánok és azt eszem...
2017. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!