Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha kórházba kerülök anorexia...

Ha kórházba kerülök anorexia nervosa miatt, mikre számíthatok?

Figyelt kérdés

16/L

168cm 43kg

Lenne pár konkrét kérdésem is.

Ha nem akarok enni akkor csövön keresztül fognak etetni? Ha igen, meddig és mit adnak nekem? Fájni fog?Tiszteletben tartják, hogy VEGÁN vagyok? (régóta)

Mit tegyek, ha képtelen vagyok mások előtt enni?

és mit tudnak tenni ha a pszichoterapias kezelésen meg sem szólalok?

És mikorra várható, hogy kiengednek, hány kilónál?

ha már újra szabad lábon leszek, elrejthetem valahogy, hogy vissza akarok fogyni?



2017. febr. 26. 12:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
A szondán át szondatáp megy, nem passzírozott kaja. Általában Nutricia szondatáp.
2017. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Olyan, mint a babatápszer.
2017. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, megint egy vegán anorexiás...

Remélhetőleg olyan ételeket fognak adni neked, amikben minden fontos tápanyag és vitamin benne van. Fehérje, zsír is. Ez majd segít neked, hogy meggyógyulj, mert a jelenlegi ételeid úgy tűnik, nem segítenek.

Ha nem vagy együttműködő, akkor nem tudnak segíteni, és gondolom sejted, mi lesz a vége.

2017. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszát,

A többség nagyon hasznos volt.

2017. febr. 26. 19:21
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

- igen, és kellemetlen lesz

- vegánságod most nem érdekes, az orvosok azt akarják, hogy normális súlyod legyen

- ne egyél mások előtt, én sem szeretek (párom kivétel, de ő tudja, hogy anorex voltam régen)


A kezelést viszont ne utasítsd el, továbbá családterápia sem ártana, mert nem csak veled vannak a bajok.

Hidd el, ha meg tudsz szabadulni ettől a hülyeségtől (mert az, utólag visszagondolva), akkor szebb lesz az életed.


- 48-49-nél ki fognak, de hetente súlykontrollra kell járnod, és ha nem hízol x kilót, visszakerülsz.

2017. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
En azt javaslom, hogy szedd össze magad valamennyire, hogy ne kerulj korhazba, mert az szörnyu. Megnyugtathatlak, hogy pont ilyen magas vagyok es pont ennyi kilora fogytam es öneröböl mar feljöttem 48 kg-ig. Es nem, nem vagyok hajas, es nem lettem köver. De meg hiznom kell, mert egeszseges szeretnek lenni, ujra szeretnem, hogy megjöjjön a menzeszem (mar egy eve szunetel), es akarom, hogy abbamaradjon a hajhullasom. Ehhez a magassaghoz, minimum 52 kg-nak kene lenni (de ez az also hatar) Nekem biztos meg ezen tul is fel kell mennem, mert en erösebb testalkatu vagyok. Es ne felj, egy picit probalj meg magadtol felszedni, mert a korhaz szörnyu. Es en is vegan voltam a betegsegem elött, de a gyogyulas alatt MINDENT kell enni. Utana ha egeszseges leszel, raersz azon agyalni, hogy mit egyel meg mit nem. Most nem kell! Nyugodj meg es felejtsd el mindenfele korlatozo etrendet, ahogy en is tettem! GYogyulj es barmikor irj privit! Sok sikert ,higyj nekem hogy nem leszel hajas es leginkabb magadban bizz!
2017. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%

az intravénás folyadéktól ne félj, abban minimális kalória van, elektrolit-és folyadékpótlásra szolgál, sokkal jobban fogod magad érezni tőle.

valószínűleg nutridrinket vagy valami hasonló magas kalóriatartalmú tápszert fogsz kapni, ha nem vagy hajlandó enni. ez tej alapú vagyis nem vegán. viszont engem sose kényszerítettek arra, hogy húst egyek vegetáriánusként, és nem is tartották szükségesnek.

szondán csak nagyon végső esetben etetnek bárkit, ilyenkor egyenesen az emésztőrendszeredbe kapod a tápszert egy csövön keresztül. de ez csak a legextrémebb esetekben szokás, és nem túl kellemes.

ha ez az életcélod, 2 évig kell még kibírnod, nagykorúként senki nem basztathat. de én is inkább azt javaslom, ha meg akarsz halni (DE NE AKARJ), válassz valami gyorsabb módszert, ha pedig nem akarsz meghalni, akkor éljél, ehhez pedig szükséges, hogy együttműködj a terapeutáddal. mert ez a köztes állapot nem jó senkinek.

2017. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a 19. szülinapomat kórházban töltöttem anorexia miatt és nem engedtek ki, szóval itt bukott meg az az elképzelés, hogy18 évesen azt csinálhatsz, amit akarsz. 13-as bmi alatt életveszélyesnek minősülő soványságról van szó és akkor már nincsen szabadakarat.. A cselekvőképességet korlátozhatják..


De gyűlöltem, évet kellett ismételnem, csomó midnenkit elvesztettem.. Az egész egyszerűen nem érte meg... Az anorexia annyi mindent ígér, de nem hogy nem adja meg azt, amit ígér, hanem még azt is elveszi, amid van... És minél hossszabb ideig vagy benne, annál lehetetlenebb meggyógyulni.. Komolyan kislány, semmi jó nincs ebben, SEMMI..... Gyógyulj meg, amíg teheted.


Egyébként 15.2es a bmi-d, ami már súlys soványságnak minősül (16 alatt, és szerintem ja ezzel felvesznek már kórházba is)

2017. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
28%
Amig nem mi tesszuk magunkat szandekosan betegge, ne mi legyunk mar a hulyek erte, amiert lecsesszuk! Igenis megerdemli..es nem hogy orulne ,hogy egeszseges.. mas a felet is ertekelne. Ha bemenne egy jo szar korhazi osztalyra es szetnezne mi var ra, lehet elmenne a kedve a jatszadozastol.p
2017. febr. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%
nem egészséges vazdki, hiszen mentális betegsége van. talán neked kellett volna látnod azt a 14 éves lányt, aki 25 kg volt, kihullott a haja és a fogai, később szívrohamot is kapott, de még mindig a növényekre próbálta önteni a roboráló italt, és rájönnél, hogy nem csak a test (agyon kívüli része) lehet beteg.
2017. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!