Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Földimogyorótól faj a torkom...

Földimogyorótól faj a torkom és ejszaka feldagad a szám?

Figyelt kérdés
Ez mitől lehet? Mindig is sokat ettem belőle(több száz grammot egyszerre) de eddig nem volt ilyen bajom,viszont az elmult egy hónapban ezt tapasztalom. Ez allergia lehet vagy mi ez?

2017. márc. 14. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet allergia, ami az eddig megevett hatalmas mennyiségtől szép lassan alakult ki.
2017. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

ne viccelj már, ez egy anafilaxiás reakció, azonnal menj be vmi sürgősségi helyre, kicsit se játék, ha már a gégéd és szád is ödémásodik, a következő az lesz h fulladni kezdesz, de azt nem kéne megvárni.

persze h allergia csak éppen az a fajta amit nem igazán szoktak túlélni, ha nem áll meg azon a ponton, amit írtál, márpedig csak hajszál kérdése.

Mindenképp kell magadnál tartani vészhelyzeti adrenalin injekciót (Epipent), szóval sürgősen menj el dokihoz.

2017. márc. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor jobb,ha többet nem eszem?:( az a baj,h függője vagyok
2017. márc. 14. 11:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, nekem is fáj az ínyem, ha sokat eszek belőle, de neked ez már súlyosabb, anafilaxiás sokkot fogsz kapni, ha tovább csinálod.
2017. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ajh,pedig ugy szeretem,de nagyon faj a torkom,alig tudok nyelni:(
2017. márc. 14. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez még nem anafilaxiás reakció,szerencsére "csak" egy allergiás reakció ami gégeoedemát okoz. De ha tovább eszegeted a mogyorót akkor ez rosszabb lesz és akkor valóban kialakulhat anafilaxiás sokk, fulladás. Allergia olyan anyagokra szokott létrejönni,amit már ismer a szervezet (már talákozott vele),mert akkor tud ellenne ellenanyagot termelni. Úgyhogy az,hogy eddig ehetted nem zárja ki azt,hogy mostantól érzékeny vagy rá. Erre annyira oda kell figyelni,hogy nézd meg azt is,ha veszel bármilyen ennivalót,hogy nincs-e ráírva az,hogy nyomokban mogyorót tartalmaz! Ez a kevés is ugyanúgy kiváltja a reakciót,mint a több!
2017. márc. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

méghozzá olyannyira kevés h ismertem olyat, akinek csak a késén hagyták rajta a mogyórókrémet, pontosabban letörölték de nem mosták el, és ő meg nagy hevesen azzal kente meg a kenyerét, ennyi, nos ez az életébe került,már nem tudtuk megmenteni.


és de igen, azért ha van angiooedema, azt már lehet anaphilaxias reakciónak nevezni, shocknak nem, mert azt nem igazán éli túl az ember. majd ha meghaltál pl mert megfulladtál, vagy éppen csak megmentettek egy gégemetszéssel, akkor lehet az a diagnózis h anaphyl. shock, addig csak reakció

2017. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eddig egesz jol birom nélküle,pedig ezelőtt rendes függője voltam. Volt,h ugy ebredtem hajnalba,h az volt az első,h a bolt előtt ácsorogtam már,mert majd megvesztem ugy kivantam. Egyszerre több száz grammot is megettem belőle.

Milyen élelmiszerekben fordulhat elő? Mire ügyeljek?

2017. márc. 22. 17:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindenben benne van. Mielőtt valamilyen chipset,csokit, bármilyen előre csomagolt élelmiszert megveszel nézd meg,hogy mi van ráírva. Ezt mindegyiken jelzik.
2017. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sokkról pedig még szó mimcs,hiszen szerencsére a keringése nem onlott össze a kérdezőnek.
2017. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!