Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny vagyok, de ha...

Laktózérzékeny vagyok, de ha laktózmentes termékeket eszem attól is rosszul vagyok, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve vagyok laktózérzékeny. Azóta úgy tapasztalom, hogy egyre rosszabb lett, ha tejeset eszek mindig veszek be hozzá tablettát, vagy eleve laktózmentes tejtermékeket veszek. Viszont már a laktózmentes termékektől is hasmenésem van, a tablettából meg kipróbáltam egy másikat mert az előző állítólag hasmenést okozhat a benne lévő édesítőszer miatt, de a másik fajta tabletta sem segített.

2017. márc. 15. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvos diagnosztizálta hogy tejcukorérzékeny vagy?Mert lehetséges hogy tejfehérje érzékeny vagy nem pedig tejcukor.
2017. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, én is pont így vagyok. Már a laktózmentesség sem segít.
2017. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Beutaltak kórházba, de nem végeztek vizsgálatot, elküldtek azzal hogy ha hasmenésem van a tejtől akkor minek eszem :/

Akkor úgy gondoltam, hogy megoldom magamnak, de most szerintem elmegyek majd egy másik orvoshoz.

Amúgy régebben simán meg tudtam enni pl. a tejcsokit, kemény sajtokat, joghurtot, mostmár semmit se :(

2017. márc. 15. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tejfeherjevel is problemad van.
2017. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezeket a hiánybetegségeket nem gyógyítják, mert nem is tudják. Erre mondja az orvos: kérem ne fogyasszon tejet és tejterméket. Ennyi.
2017. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem gyógyítják, de azért szerintem nem kellene annyival elküldeni valakit hogy ne egyen tejet, mert a laktózintoleranciát más betegség is okozhatja, illetve járulhat hozzá más ételintolerancia is. Nálam ezt nem tartottam valószínűnek, azért voltam úgy hogy megoldom magamnak, de ha másnak ilyen problémái is vannak az megszívta, ezért nem értek egyet az elküldéssel.


Köszönöm a hozzászólásokat!

2017. márc. 15. 15:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tejfeherje allergia is lehet. En csak laktozerzekeny vagyok, nekem nincs bajom meg toluk.

Vannak novenyi tejek: kokusz, szoja, rizs, zab, mandula tej pl az Alpro, ami eleg draga. 600ft 1l... lidlben vagy aldiban biztos van sajatmarkas,.ami olcsobb lehet.

Joghurtokat, rudikat nem tudok novenyi tejbol.

En meg laktozmentes joghurtot, tusit is nehezen talalok. Orulok ha tej van.

Pont engem kellett megaldani ezzel, mikor imadom a tejes dolgokat :(

2017. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Kiderült a probléma?

Nekem is valószínű tejfehérjére van, nem hittem hogy velem megtörténik ilyesmi, mindig is mindenevő voltam, sosem volt bajom a hasammal.. Sajnos ez szívás kicsit.

2020. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kis szívás. Nekem sem volt bajom a tejes dolgokkal. Szinte egyik napról a másikra lettem rosszul egy tejes kajától. Mintha kifogyott volna belőlem valamilyen szer... A brazil tejet tudom meginni 1200.- az ára (és tejízű az íze )
2020. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen nálam is pont így volt! Azt hittem valami baktérium hogy ennyire nem akar múlni, de hol jobb volt hol rosszabb mondom ilyen nem létezik ha fertőzés..

És kimutatta a teszt, a laktóznál is nagyobb szívás ez picit, de nem vészes kibírható azért (: kezdek belejönni, ha valaki sütizik vagy sajtozik mellettem becsukom a szemem:D

2020. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!