Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxban szenvedők! Ti...

Refluxban szenvedők! Ti változtattatok az étrendeteken valamit?

Figyelt kérdés
Zártatok ki olyasmit amit előtte ettetek, ittatok? Miben változott az étkezésetek? Enyhültek a panaszok?
2017. márc. 19. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Prolémád van?
2017. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elhagytam a tésztákat, pékárukat, cukros dolgokat, nálam ezzel szinte teljesen meg is szűnt a probléma. Természetgyógyász javasolta még a Tafedim teát, ebből megittam 2-3 dobozzal. Legalább fél éve egyszer sem jött elő a probléma, még akkor sem, ha nagyon bekajáltam.
2017. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pékárut teljesen? Se kenyér, se kifli zsömle ilyesmi? Reggelire mit javasolsz ezek helyett?
2017. márc. 20. 04:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Először még ettem minőségi, teljes kiőrlésű kenyereket, de mostanra már minden pékárut elhagytam, sőt gabonát is nagyon ritkán eszem. Nálam a kelt tészták okozták a legtöbb problémát. Elég sokáig semmi alkoholt sem ittam, és most is csak 1-2 pohár bort szoktam esetenként, szerintem ez is sokat számít.
2017. márc. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is sokáig küzdöttem a refluxxal. legelőször amikor már tűrhetetlenül égett a "gyomrom" éjjel és nappal orvoshoz fordultam és kaptam egy protonpunpa gátló gyógyszert, ettől elég hamar elmúlt minden tünetem. 2 hónapig szedtem, Viszont amikor abbahagytam a szedését kb 2-3 hónapra rá újra visszajött a refluxom. Nálam a kávé,a fekete tea, a csoki, a nehéz zsíros ételek, a túlevés, a káposztás ételek, a savas gyümölcsök, a szénsavas üdítők okozták azt hogy szinte mindig állandó fájdalmaim voltak, amin nem enyhített semmi (leszámítva a vény nélkül kapható savlekötőket). Ezeket az ételeket teljesen elhagytam, illetve ha nagyon vágyom egy kicsi kávéra vagy csokira akkor odafigyelek hogy ne éhgyomorra menjenek, így nincs belőlük gondom, illetve a kávét már csak tejeskávé formájában iszom nagyon sok tejjel. Ezen kívül a reflux diétát igyekszem betartani (ami nagyjából megegyezik az egészséges életmóddal:nuku cukor,sovány húsok, alacsony kalória tartalmú egészséges változatos étrend, teljes kiőrlésű kenyér stb). Ezekkel együtt elmondható, hogy tünetmentes vagyok már jó pár hónapja. Ha az életmódodon nem tudsz változtatni akkor sajnos csak a gyógyszer marad. Ha rákeresel a google-ban a "reflux diéta"-ra nagyon sok klassz étrendet és tanácsot találhatsz, hogy mit szebed enni és mit érdemes kerülni! (Ez egyénenként változó lehet, ezért érdemes próbálgatni is, de azt érezni fogod ha valami nem tetszik a szervezetednek mert előjön tőle a fájdalom elég hamar) Ami még nagyon bevált nekem: a sok alacsony zsírtartalmú (hideg) tej ivása.
2017. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!