Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sió Rostos 25% gyümölcslé...

Sió Rostos 25% gyümölcslé egészségesnek számít, vagy sem?

Figyelt kérdés

Az van ráírva a dobozára, hogy 1 literben 90g cukor van, viszont a 100%-os gyümölcslevekben is hasonló mennyiséget szoktam látni. Gondolom az gyümölcscukor, ez pedig nem?

Mi a különbség a kettő között pontosan? Illetve ha 25% gyümölcs, akkor ebből a 90g cukorból is valamennyi gyümölcscukor? Valaki el tudná magyarázni hogy megy ez pontosan?

Ha megiszok hetente 1x ilyen SIÓ 25%-os gyümölcslevet az egészséges? Vagy inkább igyak 100%-os italt?



2017. márc. 22. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tele van cukorral meg mindenféle szir-szarral.

Nem egészséges egyik ilyen üdítő sem.

Inkább igyál smoothiet, amiben azért 90-100% gyümölcs tartalom van.

Nem azt mondom hogy ne igyál SIÓ-t, mert én is szoktam.

Csak azt akarom ezzel mondani hogy nem egészséges de heti egytől bajod nem lesz.

Vagy vedd meg a gyömülcsöt és turmixold le otthon.

2017. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha 100%-os gyümölcslét iszok?
2017. márc. 22. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy vedd meg a gyümölcsöt és edd meg. Az a legegészségesebb.
2017. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tök mindegy milyen cukor nem tudom minek hülyítik be vele az embereket, napi egy dobozzal ne igyál meg mert sok akármelyik cukorból. Heti egy doboz az mehet.


Azért annyi cukor van benne, mert körülbelül annyi a természetes cukortartalma a gyümölcsöknek, ahhoz van az emberi nyelv is szokva, nem véletlenül 100g körül van literjében minden üdítőnek, gyümölcslének, annyi kell a megfelelő édességhez.

A 25%-os a sűrítmény eredeti mennyiségének 4x van hígítva, a 100%-os a sűrítmény eredeti mennyiségére van csak hígítva. Cukor ehhez is kell, mert a sűrítés során veszít belőle, csak kevesebb. Vitamin az mind mesterséges, mert nem bírja ki semelyik a sűrítés, tartósítás menetét, nem beszélve róla, hogy az eredeti vitaminok eleve a héjban meg a rostokban maradnak nagyrészt.

2017. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!