Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eritrit is okozhat hízást,...

Eritrit is okozhat hízást, mint a többi édesítőszer?

Figyelt kérdés
Leszoktam az édesítőszerekről,mert azoktól éhesebb az ember és még több édeset kíván,ezt olvastam. Így rászoktam az eritritre és a mézre. Ezek is ugyanúgy fokozzák az étvágyat és az édes íz iránti sóvárgást? Mert még mindig kivánom az édes ízt.

2017. márc. 22. 18:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Sok valasz erkezik:(
2017. márc. 22. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem hizlal. Ne annak higgy, amit olvasol, hanem annak, amit tapasztalsz. Amúgy a méz jó. Annyival kevesebb szénhidrátot kell bevinni egyébből, és kész.
2017. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ember az édes, savanyú és sós ízeket kíván annak függvényében, hogy a szervezetének mire van szüksége...

Gyümölcsevő főemlősként, nem tudom mi a problémád az édes ízzel...

Hízni meg nem az édesítő szerektől hízol, hanem attól, hogy több kcalt fogyasztasz, mint amire szükséged van.

2017. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokmillió éve voltunk gyümölcsevők, de ettől függetlenül az emberek erősen különbözőek.


A kalóriatöbblet hizlal, de persze van, akinek az édes íz segíti a kalóriatöbbletben evést. Az fogja vissza magát vagy hanyagolja a nagyon édes dolgokat (mivel minden édeset elég nehéz kihagyni, a zöldségek nagy része is édes, bár bizonyára emberfüggő, hogy ki mennyire érzi őket annak).


Én semmivel nem leszek édesebb az eritrittől, a szénhidráttól viszont igen (legyen az méz vagy zab vagy sok zöldség. de az alma a legrosszabb).

Viszont édesség után édességet kívánok vagy az adott édességből sokat. Ez inkább az édességek iránti vonzalmam miatt van, bár fene tudja, lehet, hogy fizikailag is logikus ez... Akárhogyan is, nem egy erős függőség, aminek ne tudnék ellenállni, ha akarok. Bár arra azért vigyázok, hogy SOK édesség férjen be, ha már édességet eszem, a kevés csak felzaklatna kissé.

Szerintem mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy ő hogyan működik, fizikailag, lelkileg. Nyilván ne nehezítsük meg a saját helyzetünket nagy csábítások visszaverésével, amikhez jóval több akaraterő kell, mint egyszerűen kihagyva a problémás elemet s enni pl. egy rántottát, ami szintén finom.

2017. márc. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!