Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édes íz függőségről hogy...

Édes íz függőségről hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés
Nem eszem cukrot,(se lisztet,se zsíros meg egészségtelen dolgokat)helyette édesítőt használok,de észrevettem,ha édeset eszem,pl naturjoghurtot mazsolával vagy gyümölcsöt vagy édesítőszert teszek a natúrjoghurtomba,akkor nem bírom abbahagyni az evését. Hogy lehetne leszokni róla? Normális hogy mindig kívánom az édes ízt? Ti hogy vagytok ezzel?

2016. okt. 4. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ismerős, az édesség édességet kíván, én így nevezem.

Leszokni nem akarok róla, szeretem az édes dolgokat, finomak. Eleve ne kezdj édeset enni, ha nem akarsz elszállni vele, ha ilyen vagy.

Nálam ez az édességek finomséga mellett megszokás is. Évtizedeken át szinte mindig ettem édességed evés után s ezt nehéz lerázni. Ha pedig külön desszertgyomrod van (már tele vagy, nem kívánsz semmit - de édesség? abból jöhet egy halom, nem gond), akkor a jóllakás sem segít. Valamit azért igen, de az édességvágy makacs, akkor is, ha már enyhe s elvileg remekül meglennél édes dolgok nélkül. Mégis visszafurakodnak, úgy, hogy észre se veszed.

No, nálam így van.

Vannak ötleteik az embereknek, de kemény esetekben az csődöt mond.

Ne legyen otthon édesség? Csinálok egy perc alatt és amúgyis 3-5 kiló mazsolát tartunk itthon s a szekrény teteje tele baracklekvárral. Kihagyni heteket? Nem segít. Étrendváltoztatás, kevés szénhidráttal? Csökken a vágy, de épp elég marad (kezelhető szintű - ha idejében elkapod). Azért nekem ez utóbbi jött be leginkább.


Sokszor hallottam már, hogy az édesítőszerek is problémásak, pont az édes íz miatt, ami felbizgeti az ember ízlelőbimbóit s lelki dolgait az édességekhez kapcsolódóan...

Ha nem akarnék édeset enni, de fogyni igen, akkor édesség helyett vagy mindig teleenném magam zsíros dolgokkal (ez nálad nem játszik, nekem eleve ez az egészséges, a sok szénhidrát nem a barátom) vagy más olyat ennék, amit még az édességnél is jobban szeretek (csemege uborka, mustár, bármi, ami ecetes ;)). Ez egyéni.

Vagy olyan édesség kellene, ami elég tömény ahhoz, hogy ne vonatkozzon rá az, hogy nem tudod abbahagyni. Ha van olyan.

Pl. sokunk tömény étcsokiból beéri egy picivel, nem is kell több.

Vagy ha édeset akarsz enni, akkor legyen az egy főétkezés, akkor több belefér, persze megfelelő összetétel sem árt hozzá.

De a joghurt annyira semmiség, hogy abból ehetsz egy halommal édesítősen is... Lehet, hogy mazsolásan problémásabb, de azért abból is fér a napba, hacsak az étrended nem tiltja a nagy mennyiségű tömény cukrot, ha gyümölcs is.

2016. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem az édesség az édesítőszeres natúrjoghurtot vagy tejfölt jelent meg mazsolát. Csokikat meg ilyeneket egyáltalán nem eszem.
2016. okt. 5. 01:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene erről az apró örömről leszokni?
2016. dec. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszer a 90-es években egy gagyi önfejlesztő pénzlehúzós tréningen láttam ezt az egyetlen számomra rettenetesen hasznos dolgot, azóta ez a hátterem mindenhol, rám is van tetoválva és rengeteg mindent nem értem volna el az életemben, ha ez nincs...

Gondolat -> tett -> szokás -> jellem -> SORS...

elősször megfogan a fejedben a gondolat... vagy megteszed vagy nem...

De ha megteszed, és ha sokszor megteszed, előbb utóbb a szokásoddá vállik...

Az emberi agy a szokásokat egyfajta védekező mechanizmusként használja... pl mikor véletlen kilépsz egy gyorsan közeledő autó elé azért ugrasz vissza a járdára, nem pedig futsz át az úton kockáztatva, hogy elüssenek, mert ez a szokása az agyadnak... erre a veazélyhelyzetre ez az automatikus válasz...

A szokasaid összessége meghatározza a jellemedet, a jellemed pedig a "sorsodat"

Nos sorsban nem hiszek, inkább nevezném "lehetőségeknek"...


Ez az élet bármely területére ráhúzható... 99 ben egy 20 éves 130kg-os, dohányos alkoholista kőműves segédmunkás voltam... most egy 37 éves 80kg-os sportos életet élő nem dohányzó 10 éve nem ivó 3gyerekes családapa vagyok akinek ipari alpinista vállalkozása van svédországban de tervezem az áttelepülést újzélandra mert itt egyre melegebb a talaly...

Szóval lényeg a lényeg, ma döntsd el, ne egyél semmi édeset, holnap is döntsd el... ha sok napon át meghozod eszt a döntést, akkor a szokásoddá válik nem megenni... ha pedig sokáig megtartod ezt a szokást, a jellemed részévé válik, hogy te nem eszel ilyesmit... ennyi a nagy titok... és ez tényleg az élet minden problémájával működik...

2017. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos volt!
2017. jan. 5. 14:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ember alapvetően kedveli az édes ízt, ez normális, hiszen az érett gyümölcsök is édesek. A túlzott édességvágyat viszont csökkentheti a króm (nem próbáltam, csak olvastam).
2017. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!