Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy érdekes kérdéssel fordulok...

Egy érdekes kérdéssel fordulok hozzátok, legalábbis most ez picit felkeltette az érdeklődésem. Történt tegnap, hogy kicsit zsíros ételt sikerült enni, és éjszaka arra ébredtem, hogy hányingerem van. (? )

Figyelt kérdés
Ez érdekes, de valahogy érzi az ember, hogy miért van hányingere. Na mindegy és éreztem, hogy ezt a zsíros vmit nem bírta a gyomrom. Mit lehet ilyenkor csinálni, hányinger ellen, tehát tehát volt olyan is, hogy túl sokat ettem, és akkor is felébredtem, éreztem, hogy hányingerem van, akkor vizet ittam, és az segített? Itt egy kis tejjel próbálkoztam, meg egy újjnyi whisky-vel - lévén, hogy az alkohol ia meg a tej is zsíroldékony, és most ez bejött, de hátha van vmi más mód.
2010. máj. 12. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott így lenni.Pont tegnap éjszaka volt ez.Fűszereset ettem vacsorára.Akkor nem is éreztem hogy baj lesz belőle.Nem ettem sokat, szinte nem is éreztem hogy ettem.Na de éjszaka!!Felkeltem hogy hányingerem van és görcsöl a hasam.Nem telt bele 5 perc már a WC-n voltam és hasmenésem volt.Nálam általában mindig ez van.Ha valamit nem bír a gyomrom akkor általában hasmenés a vége.
2010. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ezeknek mi az oka?Miért bírja jobban egyik-másik ember a fűszeres,vagy zsíros kajákat?Úgy értem van vmi szervi oka is, pl több gyomorsav,vagy nem tudom ?
2010. máj. 12. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Részben függ attól,hogy milyen ételeket,fűszereket szokott meg valaki. Ha eltér a megszokottól,az hasfájást okozhat.

Ha viszont valakinek sok a gyomorsava,akkor a savanyú ételektől lesz rosszul. Ha az epéjével van gond,akkor a zsíros ételektől,vajtól stb.

Ezt kinek-kinek sajátmagának kell kitapasztalnia.

2010. máj. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem elég kényes gyomrom van. A zsíros ételektől hányingerem lesz, a nagyon paprikásoktól pedig ég a gyomrom. Egyik sem jó, de mindegyikre sikerült kitalálnom egy kis taktikát. Első és legfontosabb, hogy este 6 után ilyeneket már nem szabad enni, egyrészt mert akkor a szervezet az emésztéssel foglalkozik pihenés helyett, ha még rosszul is esik a gyomrodnak a kaja, akkor kizárt hogy kipihend magad, sokszor fel is ébredsz, hogy valami nem oké, ahogy tapasztaltad is. Ezt kerülendő, ha este még ennél valamit, akkor csak is valami könnyűt.

"Szerencsére" nálunk az egész család ilyen kényes, úgyhogy főzésben alkalmazkodtunk ehhez. Néha azért becsúszik pár ilyen étel vendégségben, összejövetelekkor stb. Ilyenkor rögtön a zsíros kaja után lemegy két korty jó erős házi pálinka vagy unicum, ez általában segít, paprikás kajákat pedig igyekszem rengeteg kenyérrel enni, az kicsit felszívja, illetve mindenképpen ráenni valami könnyűt, hogy ne kezdjen rögtön égni a gyomrom. Ha a sok kenyér még sem segítene, akkor Rennie-t szoktam bevenni, nekem ez is használ.

2010. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,ezek szerint nem egyedi az én esetem :).
2010. máj. 12. 14:30
 6/6 anonim válasza:
Velem is ugyan ez van szinte mindig ha bármi zsírosat vagy olajosat, eszem múltkor PL.:Csak egy zacskó chipset ettem meg és arra keltem fel hogy hányingerem van utána futottam a WC-re kihánytam mindent. Szódabikarbónás vizet szoktam inni ki büfögöm és rendben is vagyok! :) Örülök hogy nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával, megnyugtató! :D
2017. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!