Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diéta lenne alkalmas?

Milyen diéta lenne alkalmas?

Figyelt kérdés
Szeretnék 2 hónap alatt (annyim van a bankettig) fogyni a lehető legtöbbet de aránylag egészségesen.Most elkezdtem a 3 órás diétát de nem vagyok benne biztos hogy jól csinálom.Sajnos terembe nincs időm járni ez alatt az idő alatt,pedig az lenne a leghatásosabb tisztában vagyok vele,mert sporttal régen 15 kg-t fogytam.De most nélküle kéne valahogy míg nincs időm rá, és csak étkezéssel.Tudnátok tanácsokat adni? A napi 2 liter megvan és a gyümölcs, zöldség bevitel.

2017. márc. 31. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Kevesebbet kell enned mint eddig.
2017. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tejtermékeket is kevesebbet,ugye? Vagy maximum reggel,úgyszintén a gyümölcsnél mert glükózt tartalmaz ami miatt ernyed
2017. márc. 31. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
És mi lenne,ha számolnád a kalóriát, a napi beviteledet.Akkor mindent ehetsz,csak mindenből kevesebbet.
2017. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Edzés nélkül ne akarj 2 hónap alatt sokat fogyni, mert a bőröd rettentő ronda lesz, megereszkedik, ráncosodik.
2017. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok olyan sokat fogyni és tisztában vagyok vele hogy sport nélkül nem lesz szép a bőröm ha sokat fogyok.De rajtam már pár kiló is meglátszik,szóval már 5 kg is hihetetlen sokat számítana. Köszönöm, a kalóriaszámlálás nem rossz ötlet!
2017. márc. 31. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A "mindenből kevesebbet" elv sok embernél nem működik. Ha eleve kevés tápláló ételből, és sok üres kalóriát tartalmazó ételből áll az étrended, akkor az eredmény még erősebb tápanyaghiány, és állandó éhség lesz, vagy fennáll az a lehetőség is, hogy nem fogsz fogyni.

Ezzel szemben hasznosabb, ha megvizsgálod a jelenlegi (hízáshoz vezető) étrendedet, és úgy alakítod, hogy a fontos tápanyagokból (fehérje, hasznos zsírok, vitaminok) meglegyen egy egészséges mennyiség, de legalább a minimum.

Legnagyobb mozgástér a szénhidrátok területén van, fogyáshoz célszerű jelentősen csökkenteni a bevitt cukor és keményítő (gabonafélék, liszt, krumpli) mennyiségét, és növelni az alacsony kalóriatartalmú zöldségek mennyiségét. Érdemes még vigyázni a tejivással és a gyümölcsökkel - kisebb mennyiség még beleférhet. Azt valószínűleg tudod, hogy a cukros nasik, üdítők, étolajban sült ételek, kekszek, gabonapelyhek, chipsek, hozzáadott cukrot, növényi olajokat tartalmazó feldolgozott ételek nem segítik a fogyást.

Ha elegendő fehérjét és rostokban gazdag zöldségeket eszel, és egészséges zsiradékokkal egészíted ki az étkezéseidet, kevesebb kalóriával jól tudsz lakni, és később fogsz megéhezni.

És ne csak 2 hónapban gondolkodj, hanem hosszabb távon próbálj egészségesebb táplálkozást kialakítani, amely mellett akkor sem fogsz hízni, ha nincs időd sportolni.

2017. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs időd terembe járni, akkor tornázz otthon Youtube videókra vagy járj le kocogni.... Ha nagyon le akarsz fogyni, tegyél meg érte mindent. Kalóriaszámlálás makrókat figyelembevéve, szénhidrátot picit csökkenteni fehérjét növelni... Cukrot hagyd el.
2017. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!