Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok erről? Nem...

Mit gondoltok erről? Nem tartjátok furának?

Figyelt kérdés
Minden élőlény az egész földön nyersen táplálkozik. Azokat eszi, amiket NYERSEN is tökéletesen meg tud emészteni. Az ember szervezete nem tudja hasznosítani a nyers húst. Tehát nyilván az ember növényevő. Minden élőlény úgy születik a világra, hogy eszközök nélkül teljesen egészségesen tudjon táplálkozni. Tehát az ember is a nyers étkezésre van megteremtve nyilván. De ugyanakkor magot, keményítőtartalmú zöldségeket, hüvelyeseket se tud rendesen megemészteni nyersen. Egyedül a gyümölcsöket, nem édes gyümölcsöket(paradicsom,cukkini,stb.) és a zöldleveleket , mint az emberszabású majmok akikkel az emésztőrendszerünk teljes mértékben megegyezik. Tehát az ember gyümölcsevő?!

2017. ápr. 6. 13:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem furcsa és így igaz... ha adsz neki esélyt és kipróbálod megtapasztalhatod a jótékony hatásait... sajnos a mi éghajlatunkon az én fizetésem csak 70%nyers evést enged és 30%ban maradt a gabona, hüvelyes...
2017. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
54%
Am 10 éve vagyok vega abból 5 éve így eszem.
2017. ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
45%

Dehogynem tudnánk hasznosítani a nyers húst...


Az ember pedig millió dolgot csinál, amit az állatok nem.

Ha csak azt tennénk, mint a többi állat, akkor meztelenül lapulnál prédaként valahol a vadonban, nem itt írogatnál.


Az emberszabású majmok simán esznek állatokat, pl. majmokat...


Egykor gyümölcsevők voltunk, bár akkor még nem voltunk emberek. Hálás vagyok annak az időszaknak a színlátásunk miatt, bár bizonyára azért nem tudunk C-vitamint termelni, pedig arra szinte minden állat képes.

De már nagyon régen eszünk húst, amit, való igaz, egyszerűbb s könnyebb, plusz biztonságosabb hőkezelés után elfogyasztani. Ennek még az intelligenciánkhoz is van köze, de most nem emlékszem pontosan, hogy is vannak ezek, de egy érdekes természetfilm elég logikusan magyarázta... Mindenesetre teljesen más lenne azemberi társadalom, ha szinte csak növényi étrenden maradtunk volna.


Az olajos magvakat remekül megesszük nyersen, úgyhogy még nyers étrenden is lehet zsírra alapozni. Ha kénytelen lennék nyersvegánként élni, én zsírosan ennék, kevés gyümölcs mellett. Egyénszinten rossz nekem a sok cukor, zsír pedig kell, ez van. Van, aki prímán megvan rengeteg gyümölccsel, az se rossz, de persze kell mellé 1-2 más étel is, kis kalóriaigénynél pedig még a fehérjét is nehezen kapjuk meg gyümölcsből (az aminosavprofillal most nem foglalkozom, annyira nem értek hozzá).

2017. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
52%
*tudjuk
2017. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én újévkor ki is próbáltam, csináltam 3 hónapig. Egyszerűen csodálatos volt:) A napokban ettem rizst, tésztát, de nem hiányzott és mindenképpen szeretném folytatni a nyers étkezést. Sosem volt előtte annyi energiám mint akkor.:D
2017. ápr. 6. 13:50
 6/33 anonim ***** válasza:
34%

Szervezetfüggő is :)

Na meg persze ne feledkezzünk meg az evolúcióról, hogy az ember szervezete már így "tervezi" meg önmagát, hogy főtt ételt fog bevinni nem nyerset.


De át tud állni az emberi gyomor minden féle kajára...

Erre tökéletes példa Bartos Cs. István möster aki naponta megeszik fél kiló újságpapírt meg minden féle szemetet.

Mellette eszik növényeket; csalán, tyúkhúr, lósóska

(habár szerintem a növények vitamintartalma meg a csalán méregtelenítőképessége tartja még életben azt az embert mert amennyi alkoholt meg hulladékot megeszik az nem kevés méreg) :D

2017. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
42%

Hogy hagyhattam ki, hogy igazából pont a húst tudjuk megemészteni, vagy a tojást, a zöldséget mi nem is, csak a bélbaktériumaink :D

Bár ez engem sem érdekel, zöldségimádó vagyok s előbb lennék nyersvegán, mint zerocarber.

Kedvelem a nyersvegán ételeket (már ha nem túl cukrosak, persze), de nem tudom, hogyan laknék jól velük. Egyszer majd kipróbálok pár teljes napot, de nem lesz egyszerű. Nem mindenkinek fekszik az az étrend, ez van.

Tartósan pedig már csak azért sem csinálnám, mert vannak zöldségek, amik nem jók nyersen. Sokkal kevesebb, mint amit gondolnánk, de akadnak. Nem érdekel, hogy a nyersvegánok megeszik a padlizsánt nyersen, én nem fogom, bocs. A karfiol pedig jó, de közel sem olyan finom nyersen. Túl hedonista vagyok ahhoz, hogy ne élvezzem ki a hőkezelés nyújtotta gyönyöröket. A répa pedig tudtommal értékesebb is főzve. A legtöbb zöldség s a gyümölcsök nem, amit lehet, nyersen eszem belőlük, ez szerintem jó hozzáállás.

2017. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%
Ez az érv, hogy a majom eszik húst... pl majmot... de nem tartozik a fő tápláléka közé... és nem zsákmány szerzési céllal öli meg a másik majmot. Rivalizálásból előfordul, hogy széttépik a gyengét aztán jól megeszik... de ennek sokkal több köze van a dominanciához, m8nt a táplálkozáshoz.
2017. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Amúgy azért van több energiád, mert alacsony a zsírbeviteled. Így minden szénhidrát el tud égni. (Persze értelmes keretek közt)

Ez akkor is így lenne, ha ennél húst, de 0.5-0.6gramm*testtömeg alatt tartanád a napi zsírbevitelt

2017. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Tudnánk vagy nem tudnánk hasznosítani a nyers húst akkor is minden élőlény mint mi is élvezettel fogyasztjuk el a táplálékunkat. Nem hiszem hogy annyira ízlene a nyers hús, de kipróbálhatod:D
2017. ápr. 6. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!