Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok erről? Nem...

Mit gondoltok erről? Nem tartjátok furának?

Figyelt kérdés
Minden élőlény az egész földön nyersen táplálkozik. Azokat eszi, amiket NYERSEN is tökéletesen meg tud emészteni. Az ember szervezete nem tudja hasznosítani a nyers húst. Tehát nyilván az ember növényevő. Minden élőlény úgy születik a világra, hogy eszközök nélkül teljesen egészségesen tudjon táplálkozni. Tehát az ember is a nyers étkezésre van megteremtve nyilván. De ugyanakkor magot, keményítőtartalmú zöldségeket, hüvelyeseket se tud rendesen megemészteni nyersen. Egyedül a gyümölcsöket, nem édes gyümölcsöket(paradicsom,cukkini,stb.) és a zöldleveleket , mint az emberszabású majmok akikkel az emésztőrendszerünk teljes mértékben megegyezik. Tehát az ember gyümölcsevő?!

2017. ápr. 6. 13:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, fogd már fel hogy amit állítasz önellentmondás! Amit nem tudunk megemészteni (pl. A nyers hús jelentős része) abból nem jutunk tápanyaghoz tehát haszna sincs.
2017. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
50%

Amit állítottam hogy a növényi rostok emészthetetlenek számunkra. Ez pedig így is van.

Illetve hogy az állati izomrostok emészthetőek. Ez pedig így is van.

2017. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

A növényi rostok fogyasztása elengedhetetlen az ember számára hogy rendesen működjön.

Az állati izomrostok nem.

Meddig akarsz erről még értelmetlenül vitázni?:D

2017. ápr. 8. 11:57
 24/33 anonim ***** válasza:
61%
Ez elég értelmetlen kötözködés volt részedről, tekintve hogy egy szóval nem vitattam a növényi rostok hasznát. Emészthetőségről volt szó.
2017. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
31%

"Igen, mivel csak az ember vált képessé a tűz használatára fűtés, illetve nehezen emészthető ételek könnyebben emészthetővé tétele céljára."


Ez nem változtat azon a tényen, hogy az emésztőrendszerünk nem ezeknek az ételeknek a fogyasztására van kitalálva, nem ehhez alkalmazkodott. Nem véletlen a sok betegség, amit elsősorban a hús és a tejtermékek, tojás fogyasztása okoz, de vegán étrenden kizárhatóak (emésztőrendszeri rák, szív-és érrendszeri betegségek, vese-és májbetegségek, magas vérnyomás, cukorbetegség).


"Az ember szervezete nem tudja hasznosítani a nyers húst." Hmm. Tatárbifsztek? Szusi? Osztriga?"


Ebből egyedül a tatárbífsztek nyers, és köztudottan veszélyes is a baktériumok miatt. Meg lehet enni, csak tápanyagot nem nyersz belőle. A sushiban feldolgozott hal nem nyers, hanem pácolt vagy füstölt. Az osztrigát forralva fogyasztják.


"Nyilván nem. A tojás sem növény, és nyersen is fogyasztható." És csak minden 2. ember halna bele szalmonellába természetes körülmények között, remek példa volt, gratulálok. Ezzel pont azt igazoltad, hogy a nyers tojás és hús olyan kórokozókat hordoznak, amikkel az emberi szervezete nem tud mit kezdeni, tehát nem számít a természetes táplálékunk közé.


"Valóban, csak továbbfejlődött. De egyes állatfajok is használnak primitív eszközöket táplálékszerzésre."


Attól, hogy eszközöket használ valaki, a bélrendszere nem alakul át. Hiába váltunk képessé a cukornád feldolgozására, a cukor számunkra továbbra is gyakorlatilag méreg. Remélem érted az összefüggést. Csak azért, mert meg tudsz valamit enni eszközök felhasználásával, nem jelenti azt, hogy az jó neked.


"Egyrészt ők is esznek húst vagy rovarokat, másrészt nem egyezik meg teljes mértékben. A zöld levelek többsége (pl. amiket a gorillák esznek kilószámra) emészthetetlen számunkra."


Még jó, hogy nem a gorillákra hasonlítunk legjobban, tehát teljesen irreleváns a példád. Az, hogy az emberszabású majmok ínség idején megesznek 1-1 rovart, nem igazolja azt, hogy az ember természetes tápláléka a hús lenne.


Egyébként szerintem ez igazolja a legjobban, hogy az ember elsősorban gyümölcsevő:

Csupán növényi táplálékon képesek vagyunk tökéletes egészségben élni, csupán húson viszont rövid idő alatt meghalunk (lásd, eszkimók átlagéletkora).

Képesek vagyunk a túlélésre húsos táplálékon is, de jelentősen befolyásolja az élettartamunkat és az egészségünket.

2017. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
55%

"Ez nem változtat azon a tényen, hogy az emésztőrendszerünk nem ezeknek az ételeknek a fogyasztására van kitalálva, nem ehhez alkalmazkodott. Nem véletlen a sok betegség, amit elsősorban a hús és a tejtermékek, tojás fogyasztása okoz, de vegán étrenden kizárhatóak (emésztőrendszeri rák, szív-és érrendszeri betegségek, vese-és májbetegségek, magas vérnyomás, cukorbetegség). "

Ezekkel az a baj, hogy senki nem bizonyította soha, hogy ezek a betegségek a húsfogyasztáshoz köthetők.

A fő különbség az, hogy egy átlagos vegán tudatosan táplálkozik, figyel rá hogy milyen tápanyagból kb mennyit visz be, stb. Egy átlag nem vegán pedig egyszerűen össze-vissza eszik, vagy épp túlságosan egyoldalúan táplálkozik (cukros kaják mázsaszámra, stb). Ez utóbbi nyilván egészségtelen.

De egy tudatosan összeállított vegán étrend és egy tudatosan összeállított mindenevő (növényeket, tejtermékeket és húst is tartalmazó) étrend között senki nem tudott kimutatni minőségi alá-fölérendeltséget.


"Ebből egyedül a tatárbífsztek nyers, és köztudottan veszélyes is a baktériumok miatt. Meg lehet enni, csak tápanyagot nem nyersz belőle."

Hacsak nem eredeti formájában üríted a wc-n, akkor de, nyertél belőle tápanyagot. Mondjuk az más kérdés, mennyit, de azért valótlanságokat ne állítsunk már!


"A sushiban feldolgozott hal nem nyers, hanem pácolt vagy füstölt."

Akkor sashimi.


"Ezzel pont azt igazoltad, hogy a nyers tojás és hús olyan kórokozókat hordoznak, amikkel az emberi szervezete nem tud mit kezdeni, tehát nem számít a természetes táplálékunk közé. "

Csak ha nem friss. A friss nyers hústól vagy tojástól semmi baja nem lesz az embernek, csak ha már elkezd rothadni egy kicsit is, akkor van gáz. De ez meg ugyanígy igaz a növényekre is (a gyümölcsök kivételével, azok többségének jót tesz a fogyaszthatóság szempontjából az erjedés).


"Még jó, hogy nem a gorillákra hasonlítunk legjobban, tehát teljesen irreleváns a példád. Az, hogy az emberszabású majmok ínség idején megesznek 1-1 rovart, nem igazolja azt, hogy az ember természetes tápláléka a hús lenne. "

A legközelebbi rokonaink a csimpánzok, és rendszeresen elkapnak mondjuk egy-egy rhesus majmot, vagy lopnak tojást amolyan csemege gyanánt. Éhínség idején persze többet, de egész évben vadásznak.


"Egyébként szerintem ez igazolja a legjobban, hogy az ember elsősorban gyümölcsevő:

Csupán növényi táplálékon képesek vagyunk tökéletes egészségben élni, csupán húson viszont rövid idő alatt meghalunk "

Ez pedig legfeljebb a közelmúltra igaz, amióta gyakorlatilag világpiac van. Mivel elég vegyes táplálkozásra van szükség hogy kizárólag növényi eredetű táplálékból az ember minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson, és nincs olyan hely az egész bolygón ahol minden növény egyformán lenne termeszthető, így megfordítanám az állításod. Amióta csak eljutottunk az evolúció során addig a pontig, hogy egyértelműen embernek nevezhessük magunk, mindig is természetes táplálékunk volt a hús. Egyszerűen csak mostmár képesek vagyunk a túlélésre kizárólag növényi táplálékon is, mert a nagymértékű importnak köszönhetően az ember mindent megtalál a boltban ami kell.

2017. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
24%

"Ezekkel az a baj, hogy senki nem bizonyította soha, hogy ezek a betegségek a húsfogyasztáshoz köthetők."


Konkrétan már a WHO is alátámasztotta, hogy elsősorban a vörös hús fogyasztása felelős ezekért, de nem tudom te melyik évezredbeli szinten állsz a biológiatudásodat illetően. Hogy nem a legfrissebb információkkal rendelkezel, az egyértelmű.


"De egy tudatosan összeállított vegán étrend és egy tudatosan összeállított mindenevő (növényeket, tejtermékeket és húst is tartalmazó) étrend között senki nem tudott kimutatni minőségi alá-fölérendeltséget."


De igen, mivel a tejtermékek, tojás, hús önmagukban is károsak, hiába mértékletesen fogyasztod őket.


"Hacsak nem eredeti formájában üríted a wc-n, akkor de, nyertél belőle tápanyagot. Mondjuk az más kérdés, mennyit, de azért valótlanságokat ne állítsunk már!"

Közelebb áll a valósághoz az, hogy a 90%-át nem tudod megemészteni, mint az, hogy egészséges és tápláló.


""A sushiban feldolgozott hal nem nyers, hanem pácolt vagy füstölt."

Akkor sashimi."

Az, hogy van 2-3 féle halféle,ami frissen fogva és még aznap elfogyasztva, válogatott minőségben nyersen sem okoz feltétlen gondot, nem támasztja azt alá, hogy ez a természetes táplálékunk, csupán egy kivétel. Mellesleg remélem tudod, hogy lazacból sem fogyasztható bármely fajta és minőség nyersen. Ezek egyszerűen kivételek.


"Csak ha nem friss. A friss nyers hústól vagy tojástól semmi baja nem lesz az embernek, csak ha már elkezd rothadni egy kicsit is, akkor van gáz. De ez meg ugyanígy igaz a növényekre is (a gyümölcsök kivételével, azok többségének jót tesz a fogyaszthatóság szempontjából az erjedés)."

Az erjedt növénytől nem lesz sok bajod, az 1-2 órát napon állt nyers húsba bele is halhatsz. Nem vagyunk ragadozók, nincs szükségünk nyers húsra. Mint írtam az, hogy van egy kevés kivétel, amibe nem feltétlen halsz bele rögtön, nem azt jelenti, hogy jót tesz neked...


"A legközelebbi rokonaink a csimpánzok, és rendszeresen elkapnak mondjuk egy-egy rhesus majmot, vagy lopnak tojást amolyan csemege gyanánt. Éhínség idején persze többet, de egész évben vadásznak."


1. nem vadásznak rendszeresen, hanem ha kevés a táplálék, akkor kényszerülnek ilyen megoldásra

2. nem szórakozásból tépnek szét másik emlősöket, hanem rivalizálásból és territoriális viselkedés miatt

3. a ritka lopás, egy-egy rovar elkapása nem nevezhető "vadászásnak".

4. Ha egy élőlény 90%-ban növényeket eszik, 10%-ban pedig ha rászorul mást nem nevezhető természetes mindenevőnek. A természetes mindenevő az, aki minden évszakban többféle táplálékot fogyaszt, és valamelyik elhagyásával képtelen megfelelő egészségben élni. Sem az ember, sem a majom nem ilyen, hiszen a tej, hús, tojás elhagyása ellenére is tökéletes lehet az egészségünk. Ellenben a fő táplálékcsoportunk - növények - kiiktatása egyértelműen a halálunkhoz vezet.


"Ez pedig legfeljebb a közelmúltra igaz, amióta gyakorlatilag világpiac van. Mivel elég vegyes táplálkozásra van szükség hogy kizárólag növényi eredetű táplálékból az ember minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson, és nincs olyan hely az egész bolygón ahol minden növény egyformán lenne termeszthető, így megfordítanám az állításod. Amióta csak eljutottunk az evolúció során addig a pontig, hogy egyértelműen embernek nevezhessük magunk, mindig is természetes táplálékunk volt a hús. Egyszerűen csak mostmár képesek vagyunk a túlélésre kizárólag növényi táplálékon is, mert a nagymértékű importnak köszönhetően az ember mindent megtalál a boltban ami kell."


Lol, ezt ugye te sem hiszed el? Régebben is csak az evett húst, aki megengedhette magának a luxust, az egyszerű parasztemberek zöldségeken, gabonákon, gyümölcsökön, magvakon éltek. Rengeteg tartósítási módszer létezik, amivel átvészelik a telet a szükséges ételek, nem az import és a piacgazdaság az, ami ezt lehetővé tette.

A középkorban, újkorban örült egy paraszt, ha havi egyszer látott húst. Még 50 éve is az volt a jellemző egy átlagos családban, hogy heti 1x, max 2x került az asztalra hús, és az is már a modern gazdálkodás terméke volt.

Az ember a fejlődése folyamán sosem fogyasztott rendszeresen, főleg nem napi állandósággal állati termékeket.

2017. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
50%

"Konkrétan már a WHO is alátámasztotta, hogy elsősorban a vörös hús fogyasztása felelős ezekért, de nem tudom te melyik évezredbeli szinten állsz a biológiatudásodat illetően. Hogy nem a legfrissebb információkkal rendelkezel, az egyértelmű."

A legfrissebb információ az, hogy a vörös hús növelheti egyes ráktípusok kialakulásának kockázatát. De

1. a hús nem egyenlő a vörös hússal

2. az hogy növelhet valamit, nem azt jelenti hogy növel is

3. az általad felsorolt betegségekről nem szól a fáma, egyedül a rákkal kapcsolatban végzett kísérleteket a who

[link]


"De igen, mivel a tejtermékek, tojás, hús önmagukban is károsak, hiába mértékletesen fogyasztod őket. "

Egy ilyen kijelentés mellé csak dukálna valami alátámasztás is.


"Közelebb áll a valósághoz az, hogy a 90%-át nem tudod megemészteni, mint az, hogy egészséges és tápláló. "

Újfent, alá is támasztja valami ezt a 90%-ot, vagy csak a hasadra ütöttél hogy jó nagyot mondhass?


"Az, hogy van 2-3 féle halféle,ami frissen fogva és még aznap elfogyasztva, válogatott minőségben nyersen sem okoz feltétlen gondot, nem támasztja azt alá, hogy ez a természetes táplálékunk, csupán egy kivétel."

Lehet hogy ezt nem támasztja alá, viszont egyértelműen cáfolja azt az általános érvényű kijelentést hogy a nyers hús káros és/vagy emészthetetlen számunkra.


"Az erjedt növénytől nem lesz sok bajod, az 1-2 órát napon állt nyers húsba bele is halhatsz. Nem vagyunk ragadozók, nincs szükségünk nyers húsra."

Soha nem is állítottam hogy ragadozók vagyunk, csak hogy természetes táplálékunk a hús.

Konkrétan amióta ember az ember, azóta vadászunk, halászunk, tenyésztünk állatokat, és fogyasztjuk őket, szóval a tény az, hogy az emberiség jó része mindig is evett húst. Ezek után abszolút fals egy olyan kijelentés hogy ne lenne természetes táplálékunk. Nem létszükséglet, ennyi igaz lehet, de természetesnek abszolút természetes.


"1. nem vadásznak rendszeresen, hanem ha kevés a táplálék, akkor kényszerülnek ilyen megoldásra

2. nem szórakozásból tépnek szét másik emlősöket, hanem rivalizálásból és territoriális viselkedés miatt

3. a ritka lopás, egy-egy rovar elkapása nem nevezhető "vadászásnak".

4. Ha egy élőlény 90%-ban növényeket eszik, 10%-ban pedig ha rászorul mást nem nevezhető természetes mindenevőnek. "

1. Külön kiemeltem hogy egész évben vadásznak. Száraz évszakban többet, de azon kívül is, csupán ritkábban.

2. Nem széttépik, hanem megeszik őket!

3. Amikor csapatosan üldöznek egy kisemlőst, taktikusan elválasztják a többiektől, bekerítik, elkapják és megeszik, az nemigen nevezhető bármi másnak, mint vadászatnak.

4. A magyar értelmező szótár szerint mindenevő az, aki növényi és állati eredetű táplálékot is fogyaszt. Ennyi, arányokat csak te költöttél hozzá.


"Lol, ezt ugye te sem hiszed el? Régebben is csak az evett húst, aki megengedhette magának a luxust, az egyszerű parasztemberek zöldségeken, gabonákon, gyümölcsökön, magvakon éltek. Rengeteg tartósítási módszer létezik, amivel átvészelik a telet a szükséges ételek, nem az import és a piacgazdaság az, ami ezt lehetővé tette.

A középkorban, újkorban örült egy paraszt, ha havi egyszer látott húst. Még 50 éve is az volt a jellemző egy átlagos családban, hogy heti 1x, max 2x került az asztalra hús, és az is már a modern gazdálkodás terméke volt.

Az ember a fejlődése folyamán sosem fogyasztott rendszeresen, főleg nem napi állandósággal állati termékeket"

Visszakérdeznék, hogy ezt ugye te sem hiszed el?

A középkori parasztemberek fő tápláléka a gabonafélék voltak, zöldségeket és gyümölcsöket jellemzően szezonálisan fogyasztottak, viszont a tejtermékek és a hal (minekutána a korai városok, falvak java része folyók, tavak környékén épült, a halászat mindennapos volt) rendszeres étel volt. Szárnyasok és a tojás is aránylag gyakoriak, a nagy vágóállatok persze ritkábbak.

De teljes mértékben mindenevő táplálkozás jellemezte a korábbi kultúrák embereit is.

Másrészről pedig nem a tartósítás volt a gond, hanem például a húspótló hüvelyeseket nem lehet mindenhol ugyanúgy termeszteni. Ha ezt a növénytípust (vagy bármelyik másikat, amely fontos tápanyagforrás) importból nem szerezheti be az ember, akkor az illető ha vegán szeretne lenni, nos, ha nem is hal éhen, de elég komoly hiánybetegségektől szenved majd élete végéig.

[link]

2017. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%

Komolyan, ez engem már fáraszt. Egy hiteles forrással sem tudod alátámasztani, amiket írogatsz, ahányszor rajtakapod magad, hogy hazudtál újabb hülyeségeket állítasz, folyton helyesbíted és kijavítod magad. Egyszerűbb lenne bevallani, hogy nem értesz a témához és csak kötekedni akarsz.


Az, hogy a középkorban a hal és a szárnyasok mindennapi ételek voltak, szemenszedett hazugság. Luxusnak számított, és csak a jobbmódúak fogyasztották.


Az alkalmankénti kényszer-húsevés a csimpánzoknál nem jelenti azt, hogy mindenevők. Rendszertani besorolásuk szerint sem azok, hanem alapvetően növényevők. Nem értem, hogy miért is vitatkozunk olyasmin, ami tény.


Az, hogy a nyers hús, tojás, tejtermék az emberi szervezetre kifejezetten káros, bizonyított tény. Az, hogy kevés kivétel van, amit el lehet fogyasztani azonnali káros hatások nélkül nem indok vagy igazolás arra, hogy fogyasztanunk kellene illetve hogy az egészséges lenne. Egyszerűen nem az.

2017. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
55%

"Komolyan, ez engem már fáraszt. Egy hiteles forrással sem tudod alátámasztani, amiket írogatsz, ahányszor rajtakapod magad, hogy hazudtál újabb hülyeségeket állítasz, folyton helyesbíted és kijavítod magad. Egyszerűbb lenne bevallani, hogy nem értesz a témához és csak kötekedni akarsz."

Tőled még külön kértem is forrást, az hol marad?


"Az, hogy a középkorban a hal és a szárnyasok mindennapi ételek voltak, szemenszedett hazugság. Luxusnak számított, és csak a jobbmódúak fogyasztották."

A magam részéről inkább hiszek a szakértőknek, mint neked. Mellesleg nem azt mondtam hogy mindennapos, hanem hogy gyakori. De még ha ritkán fogyasztották volna is, a korábbi állításodat az is cáfolja, hogy csak növényi eredetű táplálékon éltek volna.

A tejtermékek és a tojás is gyakori étel volt, és az sem növényi eredetű.

"A prosperous English peasant in the 14th century would probably consume 2 - 3 pounds of bread, 8 ounces of meat or fish or other protein and 2 -3 pints of ale per day. The bread was usually mean of rye, oats, or barley. Meat was expensive and usually only available on special occasions. Often eggs, butter, or cheese were substituted for meat. Vegetables such as onions, leeks, cabbage, garlic, turnips, parsnips, peans and beans were staples. Fruits were avaiable in season."

Jeffrey L. Singman and Will McLean, Daily Life in Chaucer's England, Westport, Connecticut: Greenwood Press, 1995, P. 159-160.


"Az alkalmankénti kényszer-húsevés a csimpánzoknál nem jelenti azt, hogy mindenevők. Rendszertani besorolásuk szerint sem azok, hanem alapvetően növényevők. Nem értem, hogy miért is vitatkozunk olyasmin, ami tény. "

[link]

"The common chimpanzee has an omnivorous diet, a troop hunting culture based on beta males led by an alpha male"


"Az, hogy a nyers hús, tojás, tejtermék az emberi szervezetre kifejezetten káros, bizonyított tény."

Akkor még egyszer, hiteles forrás? (Értsd, nem egy vegán propagandaoldal)

2017. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!