Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert kivanom ennyire az...

Miert kivanom ennyire az edessegeket es tejtermekeket?

Figyelt kérdés
Anorexiabol gyogyulok es szinte napi rendszeresseggel bezabalok edessegböl es tejtermekböl, ami azert duhitö, mert mar elertem egy egeszseges testsulyt a magassagomhoz es nem nagyon kellene mar tovabb hiznom. Meg nem mondanam magam kövernek, de egyaltalan nem vagyok sovany sem. Mindig elhatarozom, hogy oke, holnaptol egeszsegesen eszem es visszfogom magam, sok zöldseg, gyumölcs es teljes erteku gabona, de mindig elszalad velem a lo masnap es bekajalok egy csomo edesseget, meg tejtermeket. Viszont anyukam szerint ez nem baj, mert addig kellene hiznom, amig a menzeszem meg nem jön ujra. De mi van, ha csak idö kell neki, mert mar egeszseges a sulyom?

2017. ápr. 7. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Bélflóra és vércukorszint, ezekkel lehetnek problémáid.

Ha ezeken kívül nem eszel mást, csak zöldséget, gyümölcsöt és gabonát, akkor a tejtermékekből legalább hozzájutsz némi teljes értékű fehérjéhez, zsírhoz. A sok cukor viszont nem jó, még akkor sem, ha híznod kell. Jobb forrásból is be lehet vinni kalóriákat.

2017. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár én nem anorexiás voltam, de egy diéta következtében én is írtózatosan lefogytam. Bár a diétában minden szükséges tápanyag megvolt, csak annyira untam már, hogy keveset ettem nagyon. Mikor abbahagytam a diétát, én is úgy voltam mint te. A tejterméket és az édességet kívántam, de nagyon. A tejterméket néhány héten keresztül, az édességet néhány hónapig. A sajtot például sosem szerettem, de ekkor rengeteget ettem. Ha nem ettem édességet, depressziós voltam. Azaz már a diéta alatt előjött a depresszió, és később, mikor elkezdtem édességet enni, akkor vettem észre, hogy hatására normalizálódik a lelkiállapotom és a hangulatom.

Tehát, az okát nem tudom neked megmondani, csak érdekességként írtam le, hogy én is így voltam, de szerencsére elmúlt. Mostmár nincs, hogy ami édesség beteszi a lábát a lakásba, azt rögtön megeszem, akármi és akármennyi is legyen az. Mostmár akár napokig is lehet itthon csoki, vagy bármi úgy, hogy hozzá sem nyúlok.

2017. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem részben igaza van anyukádnak

Én is nagyon lefogytam étkezési zavar miatt, és már azelőtt kimaradt a menzeszem, hogy az egészséges tartomány alá mentem volna

Tehát igen, addig kéne híznod, amíg meg nem jön, sajnos ez nem BMI-től függ

Egyébként én most vagyok 18-as BMI körül, és a legtöbben így is szörnyülködnek, hogy milyen sovány vagyok, valószínűleg te is az vagy, csak ugye az anorexia velejárója a testképzavar, emiatt nem látod magad valósan :) Hidd el, idővel ez sokkal jobb lesz, ha megtanulod elfogadni magadat. Most, 50-51 kg-san (167 cm) sokkal vékonyabbnak, szebbnek látom magam mint 45 kilósan (ez volt nálam a legkevesebb), annak ellenére hogy még mindig azt eszem, amit csak akarok.

Viszont ha lassabban akarsz hízni, a zabálások ellen én azt csináltam, hogy nem vittem magammal pénzt csak ami feltétlenül szükséges, így nem volt miből kaját vennem, ha rám jött a zabálhatnék

Ha otthon vagy, akkor kösd le magad valamivel, próbálj meg kis adagot enni vagy ha nasizol oszd meg valakivel, így kevesebbet "zabálsz be". Lehet, hogy attól kívánod ennyire ezeket, mert előtte nap túl keveset vittél be valamiből és a szervezeted így jelzi hogy szüksége van rá

Ezért (meg mert anorexia után nagyon könnyű beleesni az orthorexiába) nem hiszem hogy jó ötlet lenne full egészséges életmódra váltani, inkább oszd be a nasit hogy pl minden nap csak egy csoki (nem egy egész tábla), így nem fogsz egyszerre sokat kívánni belőle, a tejtermékekkel pedig szerintem semmi baj, hiszen egy csomó fehérjét tartalmaznak, amire szükség van :)

Ha esetleg zavar a hízás, kezdj el sportolni (ne kardiózni, hanem izmosodni), úgy nem csak zsírba megy minden.

2017. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja és ne dőlj be az internetes oldalaknak, ahol ezt írják, hogy súlytartáshoz csak mondjuk 1640 kcal-t ehetsz, különben hízni fogsz, ez nagyon egyéni

Én mikor csak annyit ettem, amennyit javasoltak, állandóan rossz volt a kedvem, sokszor szédültem, vitaminhiányos voltam, gyenge, és lassan, de fogytam is, pedig nem mozgok sokat, mégis inkább 2000 kcal körül van nálam a súlytartás, de ha nem muszáj, ne számolj kalóriákat, semmi értelme :)

Sok sikert a gyógyuláshoz!

2017. ápr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Behúzod a zipzárt a szádon es kesz... nagyon nehez az elejen kibirni hogy ne egyel ilyeneket de ki kell birni.
2017. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!