Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedéstől ugye nem lehet...

Székrekedéstől ugye nem lehet hányni?

Figyelt kérdés
6. napja, hogy nincs székletem. Pontosabban csak nagyon kevés jön ki.. Pedig nem egyszer volt olyan érzésem, hogy már nagyon kel, de nem indul meg. Zuborognak a beleim. Az utóbbi napokban rengeteg volt a gyomorsavam és diétára fogtam, meg a meleg miatt se ettem túl sokat, így ha belegondolunk ez a 6 nap nem is olyan sok és talán pont a diéta miatt nem tudok wc-re menni. Most próbálkozok "hashajtó" hatású ételeket enni. Viszont olvastam, hogy a székrekedéstől lehet hányinger én meg nagyon félek a hányástól és nagyon megijedtem, már szinte nekem is hányingerem van annyira bebeszéltem. Ugye hányni nem fogok tőle? Tudom, hogy meg kell oldani a problémát, de előfordult már ilyen, most a táplálkozás segíteni fog rajta. A hányástól félek..
2016. jún. 24. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy hányni fogsz tőle.Csak ha vírus.De nem tűnik annak.
2016. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A hányás általában hasmenéssel jár együtt, vagy egymást követik, mivel a szervezet így próbál egy fertőzéstől vagy mérgező anyagtól megszabadulni. Székrekedés lehet attól, hogy keveset (főleg kevés rostot) eszel, illetve bizonyos ételektől. Ne beszélj be magadnak olyan problémát, ami nincs is.
2016. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
Szinte mindig hányingerem van ha székrekedésem van. Még sose hánytam tőle. De két dolgot akarok írni. Ne diétázz, ha székrekedésed van, mert ha nem eszel nincs minek kijönnie. És a legfontosabb - 6 nap után már réges rég be kellett volna venned hashajtót. legalább egy felet. Nem egy hét szenvedés után javasolják. 2-3 nap elég hogy rossz közérzeted legyen a székrekedés miatt - az is lehet - és ilyenkor már ajánlatos. Rostos ételekkel már másnap kell próbálkozni, nem 6 nap után - akkor az már nem elég. Ha időben kezded beindítani bármivel is, hamarabb kijön, de egy hét után már úgy kell kirobbantani belőled.
2016. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!