Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt más is, aki minden...

Van itt más is, aki minden étkezés után hangosan emészt?

Figyelt kérdés
Akárhányszor eszek, a hasam zuborogni kezd. Morog, különböző hangokat ad ki, olyat is, mint amikor egy buborék kipukkad. Ha veletek is előfordul, ti is érzitek a hasatokban, vagy csak halljátok? Miért van ez? Mármint hogy minden étkezés után morog, bugyog...

2017. ápr. 17. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is hangos, és érzem is. Ha meg vízszintesbe fekszek, még hangosabb. :D Barátommal jókat nevetünk rajta.
2017. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem megfelelő az emésztés.

Nekem is ez volt, bár ez volt a legkisebb gond, mellette nagyobb gond volt, hogy rosszul voltam.


amióta szedek emésztéssegítőt (pangrol-t szedek de pl. a kreon is ugyan az) szinte semmi hangot nem ad és a székletem olyan jó mint amilyen még életemben nem volt :D

2017. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyél kevesebb húst, tejterméket, tojást ugyanis ezek a legnehezebben emészthető ételek és nagyon leterhelik a testedet. A rosszullétek és problémák erre vezethetőek vissza. Érdemes őket akár teljesen elhagyni is.
2017. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Ha csak hangja van, más probléma nincs, nem kell aggódni. Én is ilyen voltam mindig, az emésztésemmel nincs semmi gond.

(Amúgy a legnehezebben emészthető ételek a gabonák, hüvelyesek és egyéb növényi magok, valamint a tej.)

2017. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ez hülyeség, a hús emésztési ideje sokkal hosszabb a gombánál és a hüvelyesekénél.
2017. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja persze. Csak amíg a húst teljes egészében megemésztjük (megfelelő gyomorsav birtokában), addig a növények jó részét (rostok) nem tudjuk megemészteni, így az a vastagbélben lakó baktériumok tápláléka lesz. Amit ők sem tudnak lebontani, az emésztetlenül távozik. Akkor melyik is nehezebben emészthető? :)
2017. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A húsok. A növények fél-1 óra alatt megemésztődnek, a húsok emésztése 2.5-4 óra.

Az emészthetetlen rostok létfontosságú szerepet játszanak az anyagcserénkben, mivel a vastagbélben felszívódva megkönnyítik a székletmozgást és az ürítést, a húsnak viszont a nagyrésze hasznosíthatatlan anyag.


Kérlek nézz utána a biológiának kicsit, mielőtt butaságokat írsz és magadat égeted :)

2017. ápr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mármint a gyomorban? Én a teljes emésztőrendszerre gondoltam. Mutass már légyszi egy táblázatot, mely szerint a hús emésztése (nem a gyomorban tartózkodása) tovább tart, mint mondjuk a sárgarépáé.

Bár a kérdező számára ez nem igazán releváns, de mindegy.

2017. ápr. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. [link]


A vegetáriánusok emésztése 30%-al gyorsabb a mindenevőkénél


2. [link]


nézd végig az egyes ételek emésztési idejét, a húsoké a leghosszabb, kiemelkedően hosszú.


3. [link]


A mayo clinic amerikai egészségügyi kutatóintézet kutatásai szerint átlagosan 6-8 óra a hús megemésztése akár.

2017. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ezeket már én is láttam.

Néhány gondolat:

1. Az emésztés nem csak a gyomorban történik, ld. 3. link.

2. Az, hogy egy étel milyen gyorsan halad át a gyomron, függ a zsír- és fehérjetartalmától (vö. hús - babok, olajos magvak). Ettől még nem lesz egy étel egészségtelen.

3. A cukor és a sok vizet tartalmazó ételek/italok emésztése elég gyorsan megtörténik, mégsem gondolja azt egy épeszű ember sem, hogy egy cukros üdítő egészséges.

4. Annak oka, hogy a vegetáriánusok emésztése általában gyorsabb, mint a vegyes étrendet fogyasztóké, a fentiekből következik. Kevesebb fehérje, zsiradék, több emészthetetlen rost, magok és gyümölcs. De a gyors emésztés nem mindig áldásos, ld. krónikus hasmenés és társai. Azt is jelentheti, hogy valaki nem tudja megfelelően megemészteni az ételeket, amiket fogyaszt, vagy ezek tápértéke (ld. hasznosítható fehérje) nagyon alacsony.

2017. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!