Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hétig vegán egy hétig...

Egy hétig vegán egy hétig vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogy menne ez igy hogy felváltva? Nem étkezek túl egészségesen, nyáron volt kitartásom és 2 hónapig vegetáriánus voltam, nagyon tetszett. Lehet nagyon buta kérdés ez de egészséges lenne ha felválta követném a vegán és a vega étrendet? És van valami tippetek, hogy ne szegjem meg?

2017. máj. 3. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Minek? Aki vegetáriánus azért az mert, mondjuk nem ehet húst. Aki vegán az meg elvből.. De azokról inkább ne nyissunk vitát itt. Attól, hogy eszel állati eredetű ételeket attól még lehet egészségesen élni.
2017. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csori96 ***** válasza:
83%

A vegán, vegetáriánus és mindenevő étrend éppúgy lehet egészséges, mint egészségtelen, attól függően, hogyan van összeállítva.


Ha elvi okokból kerülöd az állati termékeket, akkor szerintem próbáld meg ebben keresni a motivációt a betartásához.

2017. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké lehet, persze, hiszen még a teljesen vegán életmód is egészséges, ha jól csinálod.

Nem tudom, mire jó, ha felváltva csinálod, de ha neked ez tetszik, egészségedre. Az én végleges életmódi tervem is különféle napokat tartalmaz, van, amikor valakinek ez a legjobb.


Tippem nem igazánvan, nálam az ilyesmi elsősorban kemény elhatározás kérdése (növényi napoknál pedig a makrókra kell figyelnem, mert ha azt elrontom, nem működöm). Persze legyél tájékozott s legyenek remek receptjeid, mert ha önsanyargatásnak érzed vagy tápanyaghiányt hozol össze, akkor nem csoda, ha nem bírod. Jól csináld s majd kiderül, hogy te tudod-e hosszan követni a választott életmódodat. Az is könnyen lehet, hogy néha kilengsz pár napra, de egyre ritkábban. Nem mindenkinek megy ez hirtelen. S szép lassan össze tudsz szedni helyettesítő ételeket arra, ami neked fontos, s ha egyes esetekben ilyen nincs, nos, akkor bizonyára nem fogod tartani az étrendet... De ha egészségi okokból vagy akár elvi okokból csinálod, még mindig jobb olykor kilengeni, mint dobni az egészet, nem?

2017. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy vegán=növényi étrendet tarts (lehetőleg teljes értékű növényi étrendet próbálj követni), de ha eleinte hiányzik a sajt, joghurt, akkor azokbók egy keveset ehetsz. Aztán érdemes lenne a sajt, tej, joghurt, tojás helyettesítőket is felfedezned, sokuk olcsóbb, mint az eredeti "élelmiszer". A változatos vegán étrend nagyon jó, nem véletlen, hogy mostanában már az élsportolók jelentős része vegán. Az etikai oldallal is próbálj megismerkedni, úgy már nem lesz gusztusod egyes "élelmiszerekhez".

Vannak havonta tartott Sunday vegan market-ek, és Vegan food fest-ek is, facebookon keress rá ezekre, nagyon jó kajákat lehet ott enni, venni (húsevő barátaim is seretnek oda járni, imádják, főleg a Vegan Love étterem különleges burgerei a sztárok)

2017. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt te tudhatod a legjobban, hogy neked mi a jó, ezt általánosságba nem lehet megmondani. Ha nem fehér kenyéren, tésztán és cukrozott dolgokon élsz, hanem minél több friss, vitaminban dús ételen, és a fehérjét is megfelelően pótolod, utánajársz a dolgoknak,nem csak úgy durr bele, akkor mind a kettő lehet egészséges, megfelelő körültekintéssel. Én pl. már jó ideje, több éve vegetáriánus vagyok, de én is azon vagyok jelenleg, hogy minél kevesebb állati eredetűt vigyek be,és én is tartok teljesen vegán napokat/heteket, és én főleg azért csinálom, mert amellett, hogy gyűlölöm a húst minden formában, nem igazán tudom megemészteni a tejtermékeket (és a tojást se túlzottan), nem tolerálja a szervezetem. Mindezt úgy csinálom, hogy még fogyni is akarok néhány kilót. Ez azért is nagy kihívás, mert úgy bevinni mindent, és semmiből se hiányt szenvedni, hogy közben viszonylag kevesebb kalóriát is vigyek be (ez nálam fogyáshoz 1500-1800 körül van). Leírom mit ettem ma eddig:

reggelire egy banán és egy narancs, ebéd: Nagy tányér bableves, természetesen csak zöldségekből, jó sok fehérrépával, és zellerrel, ehhez egy teljes kiőrlésű zsömle, aztán sütőben sült édesburgonya, kis olívaolajjal, és hagymával.- És még hosszú a nap további része, szóval még fogok enni mást is... Tudom ez nem tűnik kevésnek, de ezzel én már fogyok.

Azt nem tudom, hogy te akarsz -e fogyni, vagy esetleg hízni, vagy van -e bármi célod, de mindenképpen fontos, hogy odafigyelj arra, hogy lehetőleg megkapjon mindent a szervezeted. Sok sikert, és jó egészséget!

2017. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!