Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Orvosi javaslatra két hétig...

Orvosi javaslatra két hétig vegán étrend?

Figyelt kérdés

Elöször is kérek mindenkit, ne tetetesse át a kérdésmet a vegetáriánus részbe, mert ott csak veszekedés lesz belöle értelmes válaszok nélkül.


A segítségetek kérem egy ismerös számára.


25 éves férfi, egyetemen tanul, emellett sportol.

Viszont most egy egészségügyi probléma miatt egy vizsgálat elött két hétig nem ehet semmiféle állati terméket sem (hús, hal, tojás, sajt, egyéb tejtermék, zsír, vaj) viszont emellett a napi 2500-3000 kcal-ra szüksége van.

Egyelöre teljesen tanácstalan, hogy mit tudna két hétig enni, ami megfelel ennek, föként hogy csak nagyon egyszerü fözési lehetösége van (fözölap)

Különleges élelmiszereket nem tud venni anyagi okokból, azaz csak a megszokott alapanyagokat tudja felhasználni.


Kérlek benneteket, ha valaki tud jó ötleteket, írja meg. Elöre is köszönöm.



#vegán-étrend
2015. dec. 29. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Zab, vagy müzli amiben van zabpehely is, egy kis vízzel felönti, felteszi forrni (mikróban 5perc)

Rizs, amaránt, bulgur, egyéb hüvelyesek, olcsók, gyorsan készen vannak

Tésztaételek, a hús helyett lehet használni gombát/tofut

Avokádó, egészséges és magas a kalóriatartalma is

Ha pedig pl tofut akar venni az illető, akkor érdemes egy nagyobb tescóba ellátogatni, ugyan azokat a márkákat árulja a spár, cba is, csak ők drágábban (a tescos saját termékes dolgokat meg nem kell megvenni és kész)

Ajánlom a kalóriabázis.hu-t, ott ki lehet számolni azt a 3000kcal-t. (én is annyit eszek, és vegán vagyok)

Van sok müzliszelet is amiben nincs tej, illetve egyes zacskós levesek is vegánok. Pl a maggi egyes termékei.

Ha van még kérdésed írhatsz!

2015. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Azt kifelejtettem, hogy gomba, toru sem jöhet szóba, mert a fehérjét is lehetöleg kerülnie kell.


A többit továbbítom neki. Még egyszer köszi, hogy írtál!

2015. dec. 29. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá. Bár vegán étrendben elég könnyű minimális fehérjét bevinni, kerülje a hüvelyeseket s zabból se egyen sokat. Gondolom, ez mindössze erre a 2 hétre vonatkozik, addig sok ember még a böjttől sem készül ki fizikailag. Most itt ugye nem a kiegyensúlyozott étrendről van szó, ahhoz igenis kell a fehérje megfelelő mennyiségben. Azért nem árt igyekezni, hogy tápanyagdús legyen az étrend.


A kalóriaigény egyszerű, rengeteg növényi zsír van, de a növények nagy része szénhidrátdús is.


A főzőlap teljsen jó, tud főzni, mi ezzel a baj? Ha azt kéne, 2 hetet akár megoldanék nyersvegánként is :D Igaz, van fogalmam a nyersvegán konyháról és szeretem is sok ételét. S tojás nélkül nekem már annyira hiányérzetem lenne pár nap után, akár ne is főzzek, csak éljem túl...

Bocs, eltértem picit.


A zöldséges rizs szerintem remek étel, igény szerinti zsiradékkal. Ha a cukor nem gond, nagyon jó és tömény desszertek vannak (pl. a nyersvegán konyhában :) mazsola, dió, mindez darálva, összekeverve... szuper. kakaózható is). S persze kismillió vegán étel, amik gyakran nem kifejezetten fehérjések... Rengeteg blog s egyéb oldal van erről, valami ötletet csak kap onnan. Én nem tudom, mit szeret, mit nem vagy mennyit kíván bevinni az egyes makrotápanyagokból.

Ha a zsír nem gond, kenyér vegazsírral :) Ha az, kenyér valami zöldséges kencével... A kenyér sokféle lehet, akár magkenyér is, ha valamiért kerülni akarja a keményítőt is. A magokban van fehérje, de bizonyára az belefér megfelelően készítve. Fogalmam sincs, hogy milyen fehérjeszegényen kell ennie...

2015. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a tippeket.


Nem, ez tényleg csak két hét, többféle élelmiszerérzékenységet kell teszteltetni és ehhez elöször egy csomó dologtól meg kell szabadítani a szervezetet.

Az ötleteid közt van egy csomó hasznos is, csak a gyümölcsfélék esnek ki fruktózintolerancia miatt (: - szóval nem túl egyszerü a dolog.

A fözölapot csak azért említettem, mert mint egyetemista nem sok ideje van a kajával veszödni (az órarend szerint reggel 8-tól este fél 10-ig vannak órák, szóval elég kevés idö marad fözöcskézni)


De tényleg nagyon köszönöm, hogy írtál, sokat segítettél.

2015. dec. 29. 21:28
 5/6 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Ha nincs kedvem főzőcskézni (általában valamilyen zöldségkrémet szoktam csinálni, amit kenyérre kenek magamnak reggel/este), akkor szezámkrémet csinálok, néha keverem más magokkal is. Pirított szezámmagot ledarálok, olyan 20-25 dekát (ez legalább egy hétre elég), vízzel, kis sóval és tökmagolajjal összekeverem, és ezt kenem kenyérre. De sokszor fele-fele arányban csinálom kendermaggal, napraforgómaggal vagy más magkeverékkel. Paradicsommal, paprikával, feketeretekkel, ill. ezek kombinációjával szoktam enni. Bioboltokban is lehet ilyen kencéket kapni, csak jóval drágább, mint otthon házilag legyártani. Van egy vegán pecsenyezsír, azt szeretem, de az pl. 770 Ft egy kis üveg.
2015. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a sgeítséget.
2015. dec. 30. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!