Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik az egészségesebb?...

Melyik az egészségesebb? Állati zsír (pl. : sertészsír) vagy kókuszolaj/zsír?

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a kettő tökéletes.

Akik sertést tartanak (falun), azok nem költenek kókuszolajra. Ugyan úgy megfelel a feladatra, viszont jobb, mint a napraforgóolaj.

A városiaknak nem érhető el a sertészsír, így az egészséges életmódot szem előtt tartva a kókuszolajat használják.


E két zsírtól csak a napraforgóolaj a rosszabb.

2017. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki csak kókuszolajat/zsírt fogyaszt az is ugyanúgy teljes életet él, mint aki csak sertést?
2017. máj. 12. 15:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Meg gondolom a vegások kókuszzsírral sütnek, meg ilyenek.
2017. máj. 13. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Önmagában csak a kókuszolaj szerintem nem elegendő. Majdnem teljes egészében telített zsír. Én magamon azt tapasztaltam, hogy kell a telítetlen is, különben kiszárad, viszket a bőröm, és kiütés szerű vörös részek jelennek meg rajta. Ilyen szempontból jobb a sertészsír, abban sok a telítetlen is, egyedül omega-3-ban hiányos, de az is leginkább a disznó táplálására vezethető vissza.
2017. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!