Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulimiásnak számítok?

Bulimiásnak számítok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a bulimiások hánytatják magukat, falási rohamok gyötrik őket, + bűntudatuk is van. Nekem is effajta problémáim vannak csak más más okokból. Általában akkor hányok ha rosszul érzem magam lelkileg, ki vagyok merülve, depis, feszült, szorongó hangulatom van. Elég sok minden történt a múltban, ami még most is felkavar és nem hagy nyugodni. De még itt is vannak (a jelenben) problémák, amiket nem tudok megoldani, ilyenkor hányok, hogy jobban érezzem magam, úgy érzem egy rövid időre, hogy a gondokat és a problémákat is kiokádom magamból. Ezután van a bűntudat, amiért hánytam, mert gyengeségnek tekintem, hogy így reagálok a legkisebb bonyodalomra is. Utálom ezt a rossz szokást, de még nem tudtam ellene tenni, egyelőre kétnaponta fordul csak elő. Csak az a gond, hogy van mikor szándékosan magamba gyűröm az ételt, hogy kihányhassam, csak azért hogy kiokádhassam a problémáimat. Valaki tud tanácsot adni ez ellen? Megmondani, hogy mi bajom van?

2017. máj. 14. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Megmondom mi bajod van. Bulimiás vagy. Ez egy mentális betegség. Ne csinálj még belőle fizikai betegséget is. A hánytatás tönkreteszi a gyomrodat, nyelőcsövedet, elektrolit háztartásodat.Tanács: Menj el vele pszichiáterhez! A betegség nem szégyen. Mondd el neki ezt, és ő segíteni fog.
2017. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha a régi önmagamat olvasnám... írj nyugodtan, nekem sikerült meggyógyulnom, hátha tudok segíteni!
2017. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!