Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kövérnek számítok?

Kövérnek számítok?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, 14 éves, 157 cm, és 55 kg

2015. febr. 20. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adataid alapján nem vagy kövér, de persze ez az arányaidtól is függ. A lényeg, hogy táplálkozz egészségesen és sportolj, mert így óvhatod meg az egészségedet, és az alakodat.
2015. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy megpróbálok egészségesen táplálkozni, de minden nap eszek édességet.
2015. febr. 21. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos azon valahogy meg kéne próbálni változtatni. Hidd el, tudom milyen ez. Én is nagyon figyelek erre, mert muszáj. Én 168 cm vagyok, és egy évvel ezelőtt még 68 kg voltam, viszont most 57, mert elhagytam mindenféle péksüteményt, finomított liszttel készült dolgot és édességet, az egyetlen, amit meghagytam az a joghurt, de azt sem szabad túlzásba vinni, mert sajnos sok cukrot raknak bele. Sok zöldség, gyümölcs, de azért módjával, mert sok benne a fruktóz, bár ha sportolsz, akkor nem olyan vészes. Próbálj meg édesség helyett valami gyümölcsöt enni, ha nagyon vágysz az édesre, hidd el csak első pár hét nehéz, aztán jobban bírja az ember.

Bár én egy ideiglenes csontbetegség miatt nem tudtam sporttal elősegíteni a fogyásomat, és emiatt fokozottan kell figyelnem a táplálkozásomra, neked csak azt tudom mondani, hogy mozogj sokat, találj valami olyat, amit élvezel, és akkor nem lesz kínszenvedés.

2015. febr. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy már csomószor elhatároztam,hogy nem eszek édességet, de eddig 3 napnál nem bírtam tovább!:(
2015. febr. 23. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit! Tudom én, hidd el. De komolyan próbáld ki, hogy édesség helyett mondjuk megeszel egy nagy narancsot meg mondjuk iszol egy teát, egy pici mézzel vagy xilittel.

Azért mondom, mert később még nehezebb lesz leállni róla, és egyre többet kívánsz majd belőle, ráadásul mikor megállsz a növésben, akkor csak úgy rakódnak majd rád a plusz kilók, és hát rendkívül egészségtelen ennyire felesleges cukrot bevinni.

Én például régen iszony sok tésztát, rizst, vajas kenyeret édességet ettem, és üdítőt is ittam, ami teli volt szénhidráttal, és meg is lett az eredménye. Kaptam egy jó kis hasnyálmirigy gyulladást (megjegyzem, hogy ebbe bele is lehet halni, ha nincs kezelve), és amikor ezt diagnosztizálták, kiderült, hogy pár hónappal azelőtt kezdődő hepatitisem is volt. Szóval én csak azt mondom, hogy légy óvatos a sok édességgel, mert nem is hiszed, milyen károkat okoz, még ha most nem is veszed észre.

Például ismerek egy családot, ahol ugyanez ment, a szülők és a gyerekek is állandóan cukros löttyöket ittak, és naponta úgy 2-3 csokit megettek. Az apa szívinfarktusban halt meg, az anya meg kórházban fekszik, szóval ezzel tényleg vigyázni kell.

2015. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!