Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a sok kóla fogyasztás...

Mik a sok kóla fogyasztás hosszútávú hatásai?

Figyelt kérdés
Tehát ha van itt olyan aki kb napi fél liter kólát ivott egész életében akkor annak lettek komolyabb bajai ebből?

2017. máj. 29. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Elhízás, fogaid szétrohadnak, cukorbetegség kockázata. Ezek csak alaphangon.
2017. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem feltétlen csak a kólától,de a sok mű szartól pl. zacskós levesek, pizzán élni, gyors éttermekbe járni, szóval ezektől kezdődő epekövem lett, ezek hosszú távon mindenképp elraktározódnak a szervezetedben és később kifejtik hatásukat. A másik az, hogy nagyon elkezdesz hízni valóban és hiába hogy nem eszel sokkal többet, egyre zsírosabb leszel...
2017. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen nagyon leszeretnek szokni ezekrol viszont a szuleim folyton w kolat meg a tobbi cukros szart veszik. Mar emlitettem nekik hogy szokjunk le ezekrol de tovabbra is ezeket veszik es isszak nagy mennyisegben. Hogyan vegyem ra oket hogy fejezzek be ezt?
2017. máj. 29. 20:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg azt is hallottam hogy csontritkulast okoz ami szinten nem kellemes.
2017. máj. 29. 20:53
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Azt hogy maguknak mit vesznek, az az ő dolguk, de kérd meg, hogy neked gyümölcsleveket vegyenek (ebből is a 100%-os változatot, vannak viszonylag elfogadható áron is) vagy te magad vedd meg az italodat magadnak. Sajnos amíg nem látják meg, hogy közvetetten ez mit okoz a saját testüknek, addig vajmi kevés esély van rá, hogy változtatnak.
2017. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
57%

Nem maga a "kóla" fogyasztása egészségtelen , hogyha kis mennyiséget nézünk hosszútávon. A benne lévő citrom(sav) és mivel szén-dioxoddal dúsított az sem tesz jót a fogadnak.

Egészen pontosan a fog külső rétegeit szépen lassan elkezdi bontani.

2017. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
En amugy gyumolcsleveket sem szeretnek, csak vizre ternek at. Persze ez nem megy tul konnyen.
2017. máj. 29. 21:08
 8/11 anonim válasza:
58%
Mentes ,ízesített ásványvízzel próbálkoztál már?
2017. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
A víz hosszú távon eléggé unalmas, igaz én vagy másfél hónapig csak azt tudtam inni, amikor kórházba kerültem és úgy baromi rossz volt folyton azt inni, próbáld ki, meglátod... azért gondolkozz más alternatívákban is, én káposztalevet is gyakran iszok.
2017. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
En amugy meg vagyok a vizen. De paradicsomle se lenne rossz. Koszonom az osszes valaszt.
2017. máj. 29. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!