Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek az ha többször...

Hmmm hmmmm kérdése:

Szerintetek az ha többször eszem kevesebbet az milyen hatással van rám? 22F

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni, futni kondizni. Nem vagyok elhízva, semmi hasonló, tök átlagos alkat.


Lemondtam minden cukros italról, és a kajáról nem vagyok hajlandó. Nem nasizom, (chips,ropi, bármilyen édes cukor)

de a normális étkezésekről, esetleg házi sütikről, desszertekről nem vagyok hajlandó lemondani.


Szerintetek az jó ötlet, ha mondjuk nem napi 3x eszem többet, hanem mondjuk napi 6-8x eszek kevesebbet?


Nem akarok fogyózni. Sporttal, kondival akarom megoldani a dolgokat.



2017. jún. 2. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A napi összbevitel számít. A testépítésben is mindig ezt mondják és igazuk van. A te dolgod, hogyan osztod el. Kinek a napi 3 evés jó, kinek a napi 6, kinek a napi 1-2. Egyikkel sincs baj, ha az egyénnek ez jó.


Fejlődhetsz úgy is, hogy nem veszed extrém szigorúan az étkezést, tömegeléskor elég sokan esznek sütit is néha. De az izom akkor is fejlődik, ha mindennap sütizel, csak vidd be amegfelelő fehérjét, az egészséged miatt a többi fontos tápanyagot s persze kalóriatöbblet is kell, jó edzés és pihenés.

2017. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ :).
2017. jún. 2. 18:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném, hogy igazából sehol nem mondta, hogy izomépítés lenne a célja. És nem is kell, hogy legyen. Attól, hogy "22F" (illetve most már 27, de mindegy), nem alapvetés, hogy minden nap kalóriatöbbletet kellene bevinnie.


A sok kicsit evés meg egy csomó szempontból jobb, és ezért ajánlott is, pl. kevésbé tágul a gyomrod, így ezzel is védve leszel hosszú távon egy kicsit az elhízástól, vagy pl. mert nem jojózik a vércukrod, stb.

2022. okt. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!