Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a cukorról?...

Mi a véleményetek a cukorról? Mennyi cukrot vigyünk be egy nap?

Figyelt kérdés
Nekem sokan mondják a kondiba, hogy a cukor káros inkább édesítőszer meg stb. Szerintetek melyik jobb? Én nem akarok testépítő lenni csak meg akarom tartani a sportos alkatom.
2017. jún. 4. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Én minimális cukrot szeretek bevinni, kivéve a zöldségben és gyümölcsben levőt, de abból sem sokat.

De aki elégeti, jólesik neki, az ehet többet.

Répacukrot nem érdemes enni szerintem sem. A xilitet ajánlom, illetve ha valakinek nagyon fontos a nagymértékű édesítés extrém kevés ch mellett, akkor az eritritet (mások nem így gondolkodnak, de nekem eszembe se jutna a remek xilitet a gyönge eritritre cserélni, ha nem ketogén diétázom s akkor is keverem őket. ez persze ízlés dolga). Megvannak az előnyeik, nem rontják a fogat, nem dobják meg a vércukorszintet...

2017. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én igyekszem 30-40g alatt maradni, az úgy a napi ajánlás.

Tény, hogy mindenféle cukor káros, de ha keveset fogyasztasz gyakorlatilag mindegy melyiket választod.

2017. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felejtsük már el ezt a hülyeséget, hogy a cukor káros! A test egyik alap üzemanyaga. Az más már dolog, hogy a kristálycukor mértéktelen, lapátszámra való fogyasztása egészségtelen. De nem csak ez a cukor.

Ha én mondjuk gyümölcsből fedezem a szénhidrátigényem, akkor az tisztán cukorból fog állni, és egészségesebb lesz, mintha ugyanezt a mennyiséget teljes kiőrlésű kenyérből vinném be, pedig az nem is cukor. Persze csak azért nem cukor, mert nem úgy nevezték el. A benne található keményítő nem más, mint egy sok szőlőcukorból álló molekula, amelyet az emésztőenzimek viszonylag gyorsan cukorra bontanak, és így szívódik fel. Tehát tulajdonképpen az is cukor, csak valamiért ami kettőnél több cukormolekulából áll, azt már nem cukornak hívjuk.

Jönnek az inzulinparával, és nem veszik figyelembe, hogy a keményítő teljes egészében glükóz, míg a gyümölcsök cukortartalmának csak egy része, a kristálycukornak is csak fele. A kristálycukor másik fele fruktóz, a gyümölcsökben is ez található meg a glüköz mellett nagy mennyiségben, de egyéb cukrok is. A fruktóz nem igényel inzulint. Tehát ha adott mennyiségű CH-t gyümölcsből viszek be, az kevesebb inzulin termelésével fog járni, mint ha gabonából vinném be. Emellett a gabonákban sokkal több is a szénhidrát, mint a gyümölcsökben. Egy teljes kiőrlésű kenyér kilója közel dupla annyit tartalmaz, mint a banán, és akkor szándékosan az egyik legcukrosabb gyümölcsöt vettem. A cukor ellenére mégis a banán glikémiás indexe az alacsonyabb, ha esetleg ez aggasztana valakit.

A megfelelő mértékben a kristálycukortól sem kell félni. Általánosságban inkább az a baj, hogy túl jó dolgunk van, és mértéktelenül tudunk mindent összezabálni, amiből ráadásul sok a feldolgozott élelmiszer. Emellett az emberek nagy része semmit nem mozog, csak ül egész nap, ami önmagában legalább annyit tud ártani, mint egy rossz étrend.

2017. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!