Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a cukorról? Teljesen függő vagyok. Remegek, ha nem sütivel kezdem a napot és nem tudom megállni az evést. Nagyon szenvedek tőle

Figyelt kérdés
A gyümölcs nem helyettesíti és az akaraterő kevés....ezért nem tud annyi dohányos leszokni
2010. okt. 22. 08:39
 1/9 A kérdező kommentje:
jelenleg 20 kg többlet van rajtam :(
2010. okt. 22. 08:42
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A magas fehérjetartalmú élelmiszerek fogyasztása állítólag csökkenti a cukor iránti vágyat. Próbáld ki! Egyél több húst, tojást, sajtot!
2010. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak az akaraterő segithet! Persze ez most olyan "bagoly mondja verébnek..." tanács, mert én meg a csokival vagyok igy! Szerencsére csak hetente-kéthetente egyszer, de akkor 20 dk-t is megeszek :)
2010. okt. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy ördögi kör, nekem is ilyen van. De már úrrá tudok lenni rajta. Jól mondták a fehérjét, reggel tojással és sonkával kezdd a napot. Amikor nagyon nem bírod, egyél egy kis 90%-os étcsokit, minőségit! Rágcsálj mandulát és édes körtét. Nekem ez szokott segíteni és a rágógumi, tökmag is. Az első hét nehezebb, utána nem gondolsz már annyit rá. De sajna most volt a névnapom és megint elkapott engem is a desszert zabálás, minél többet eszek, annál jobban kívánom. Ilyenkor meg kell várnom, míg elfogy otthonról. :(
2010. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is jobban meg kell értened a mechanizmust: minél több cukrot eszel, annál többet kívánsz.

Aztán szembesülni kell vele, mi vár rád: a 20 kg most csak esztétikai probléma, pár év múlva cukorbetegséghez (annak a mellékhatásai: pl. érszűkület, fekélyek, amputáció), rákhoz vezet az életmódod.

Utána meg kell változtatnod a táplálkozási szokásaidat, minden agyban dől el.

Olvasd el ezeket:

[link]

[link]

[link]


Még egy: SZERETNED KELL MAGAD annyira, hogy a legjobbat akard magadnak és a legjobb táplálékot add a testednek. A cukor és a süti NEM jó, nem tud vele mit kezdeni a szervezeted, zsírrá alakítja. Amire igazán szükséged van: zöldség, gyümölcs, fehérje, rost, vitamin. Ha szereted magad, ezeket adod magadnak.

Kérdés, hogy 20 kiló felesleggel képes vagy-e szeretni magad, mert szerintem nem... ezen is dolgozni kéne.

2010. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg menj el a háziorvosodhoz, vagy belgyógyászhoz és kérj egy terheléses vérvételre beutalót, mert nagyon valószínű, hogy rossz a cukorgörbéd. Nekem iy ilyen tüneteim volta, azt hittem, csak szeretem a cukrot, de mint kiderül a szervezetemnek van egy anyagcserezavara, ami miatt a felvett szénhidrát, nem jól hasznosul és a hasnyálmirigy müködésem sem 100%-os.+Egy enyhe pajzsmirigy alulműködés volt ezzel együtt, Ez pedig nőgyógyászat gondot okozott. 14 évbe telt , mire rájöttek erre.

Azóta kapok gyógyszert a cukromra és egyet a hasnyálmirigyemre és a,amikor el kezdtem szedni, már másnap rá sem bírtam nézni egy csokira se.Azóta sem bírok cukrosat enni. Fogytam 5 kilót és tartom is a súlyom(lekopogom)

2010. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
voltam cukorterhelésen és minden ok....de utálom magam így....végre elkéne kezdeni sportolni...hétfőn kipróbálom a kungfut
2010. okt. 22. 10:24
 8/9 A kérdező kommentje:

pajzsmiriggyel nekem is gond van...eddig nem volt, de most a TSH lement nagyon, nagyon alacsonyra


még nem jutottam el vele dokihoz, de már van időpontom

2010. okt. 22. 10:24
 9/9 anonim válasza:
Méregtelenítés pl: Calli tea nálam is csökkentette
2010. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!