Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy étkezés...

Miért van az, hogy étkezés után kb 1-3 órával nagyon éhes vagyok, de 4-6 óra (amennyiben nem eszek étkezés után 1-3 órával) után pedig egyáltalán?

Figyelt kérdés
Szóval ebédelek 12 órakor, de 13-15 óra körül nagyon éhes szoktam lenni, de 16-19 órakor már egyáltalán.
2017. jún. 6. 21:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Bővebben?
2017. jún. 6. 21:39
 2/8 anonim ***** válasza:
lyukas a gyomrod, kifolyt belőle
2017. jún. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Bizonyára kevésnek tartja a szervezeted az ételmennyiséget, de egy idő után lenyugszik, mit tudom én, beáll a vércukorszint (ennek tuti szerepe van), "leérkezik" az étel... Nálam is ez van, csak én evés után kvázi azonnal éhes leszek egypár órára, ha nem eszem igazán sokat vagy különösen laktatót. De utána közel egy napig viszonylag jóllakott vagyok a legtöbb esetben. Ez van, ehhez képest kell időzíteni az étkezéseket s megfelelő életmódot követni...
2017. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező úgy érti hogy étkezés után 1-3 órával nagyon éhes de ha nem is eszik később meg már egyáltalán nem lesz éhes. Nálam is ez van. Nem ,hogy mégjobban éhes lennék hanem utánna elmúlik és egyáltalán nem vahgyok éhes
2017. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pontosan, kedves negyedik.
2017. okt. 17. 22:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert tápanyag felvétel között van. Ez nem olyan, hogy megetted és egyből bevitted a már tápanyagot... Meg kell várnod, amig a szervezeted feldolgozza. Ha a tested megelégelte, és meg van a minimum napi beviteled. Akkor a szervezet nem könyörög a kajáért...
2017. okt. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor valószínűleg leesik a cukrod és ez okozza az éhséget, aztán ha nem eszel, akkor a májad szépen megoldja glükoneogenezissel. De az, hogy ezt észreveszed, az nemjó.
2017. okt. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: miért veszem észre?
2017. okt. 18. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!