Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha korog a gyomrom biztos...

Ha korog a gyomrom biztos hogy éhes vagyok?

Figyelt kérdés
Lehet fura a kérdés mert hogy egyértelmű, de velem elég gyakran van hogy hangosan korog a gyomrom, de közben mégsem érzek igazán éhséget. Tök jól elvagyok még kaja nélkül, energiám is van, nem is kívánom még, a gyomrom mégis korog. Ha meg nem érzem magam tényleg éhesnek nem szeretnék enni, de az sem tesz jót ha éhezik a testem, szval nem tudom mi a jó megoldás. Egyek ilyenkor vagy ne?

2017. jún. 12. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyomor korgása az üres gyomrot jelenti. Az éhségérzet meg a vércukorszint bizonyos szint alá történő csökkenése adja, tehát nem feltétlen éhes, akinek korog a gyomra. Nem kell enni, ha csak a gyomor üres.
2017. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott random "kutymorogni" a gyomrom, amikor nem is vagyok éhes, szóval nem.
2017. jún. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem evés után szokott érdekes hangokat kiadni a hasam, de nem a gyomrom - persze sokan azt kérdezik, "Te még éhes vagy? De hát most ettél!" :). Azt olvastam, hogy ez a korgásra emlékeztető hang teljesen normális.

Ha nem érzed magad éhesnek, nem muszáj enned (étkezési időn kívül), de persze ez sok mindentől függ.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. kórosan sovány vagy, és nem érzel éhséget, ezért inkább nem eszel. Vagy van valami betegséged, ami miatt fix időpontokban enned kell. Ha ez a helyzet, egyél akkor is, ha nem érzel éhséget.

Ha túlsúlyos vagy, akkor pedig még jó is, ha nem érzed magad éhesnek.

Ha egészséges vagy, és rendszeresen, megfelelő mennyiséget eszel, nem fog éhezni a tested.

2017. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!