Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység, valaki tud...

Laktózérzékenység, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Pár éve puffadok és gyomorfájásom van, ma jött meg az eredmény,hogy laktózérzékeny vagyok. Hasmenésem nem volt. csak puffadtam ,hányingerem volt és gyomorfájásom. oké.. a doki nem sokat mondott, csak hogy laktóz diétát tartsam.

Mennyire kell figyelnem az ételekre? azt tudom hogy a tejtermékek kilőve(kivéve a laktózmenteseket) Pl van most itthon a pékségbe vett rozskenyerem.. abból ehetek még vagy nem ? Ha megyek étterembe,rendelhetek rántott húst vagy félnem kell hogy a panírba tej van ? nem tudom hogy mi lesz ,totál össze vagyok zavarodva :(



2017. jún. 15. 20:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
a rántott húst csak példának hoztam fel, ez lehetne akár bármi átlagos étel..
2017. jún. 15. 20:58
 2/14 anonim ***** válasza:
Párom laktózèrzèkeny, ő eszik kenyeret, de minden más tejest kerül, tehát nincs tejcsokis, tejkrèmes èdessèg, èttermi rántott húsról leszedi a panírt, mert ott tuti tejezik. De ritkán, csak akkor ha nem kikerülhető, mondjuk vendègsègben, akkor eszik olyan tortaszeletet, aminek vajas a krèmje, ennyitől mèg nem szokott baja lenni.
2017. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld magad! Ha bizonyos ételek után is ezeket a tuneteket tapasztalod, akkor ne egyél.Ki kell tapasztalni. Mivel még élsz, valoszinuleg nem halsz bele ha picit kisérletezel. Én is érzékeny vagyok egyébként, de elvileg nagyon sok ember az. Viszont én tejfehérjére is, na annál nagyon kell figyelni, mert az rengeteg dologban van.
2017. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy halálos kór ez, hogy ennyire félj :D.

Sőt, még a tejes cuccokrol se kell lemondanod, mert van egy millandjoy nevezetű tabletta, amely laktáz enzimet tartalmaz.Étkezés előtt beveszed és azt eszel rá amit akarsz.

2017. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. most még eszembe jutott ,hogy ha esetleg étteremben eszek akkor beveszek egy laktáz tablettát, vagy ez hülyeség?
2017. jún. 15. 21:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, így kell csinálni.
2017. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, tudom nem halálos, csak még meg kell szoknom :)

rendben "kísérletezek" magamon.

Ja meg a fogamzásgátlómban is van laktóz, akkor azzal mi legyen? bocsanat ha hülyeseget kérdezek csak kétségbe vagyok esve :D

2017. jún. 15. 21:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem is van, egyelore nincs vele gondom.:D Ha rosszul vagy tole, akkor jelezd az orvosodnak.
2017. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Kislányom laktózérzékeny,mi kaptunk lactase cseppet,ezt akkor kell használni,ha valami olyat fogyaszt amibe van tej.Mi kaptunk dietetikustúl táblázatot,amibe minden élelmiszer fel van sorolva,amit kerültünk kell így is nagyon nehéz dolgunk van,félévente járunk kontrollra,azt mondják elérhető.Kitartást NEKED!
2017. jún. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
rendben :))
2017. jún. 15. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!