Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység, valaki tud...

Laktózérzékenység, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Pár éve puffadok és gyomorfájásom van, ma jött meg az eredmény,hogy laktózérzékeny vagyok. Hasmenésem nem volt. csak puffadtam ,hányingerem volt és gyomorfájásom. oké.. a doki nem sokat mondott, csak hogy laktóz diétát tartsam.

Mennyire kell figyelnem az ételekre? azt tudom hogy a tejtermékek kilőve(kivéve a laktózmenteseket) Pl van most itthon a pékségbe vett rozskenyerem.. abból ehetek még vagy nem ? Ha megyek étterembe,rendelhetek rántott húst vagy félnem kell hogy a panírba tej van ? nem tudom hogy mi lesz ,totál össze vagyok zavarodva :(



2017. jún. 15. 20:57
1 2
 11/14 anonim válasza:
Azt akartam írni, hogy azt mondták, még elnőheti,kislányom 9 éves,remélem tényleg van rá esély,a diéta nekünk is nagyon nehéz,az iskolában is külön ebédet kap,ez miatt is sokszor szomorú.Nehéz helyzet.
2017. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
szegénykém nagyon sajnálom, nekem is van egy 15 hónapos kisfiam, remélem nem örökli.. eddig még nincs baja
2017. jún. 15. 21:22
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is laktózérzékeny vagyok. Van laktáz tabletta amit felír a háziorvosod. Nekem nagyon sokat segít a probiotikum. Ebből egy jó fajtát kell szedni. Eszem tejtermékeket, és nem mindenből a laktózmenteset veszem. A tejből persze igen. Fagyihoz, tejszínes sütikhez, csokihoz be kell venni egy laktáz enzimet.
2017. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Es a probiotikumot mennyi időnként szedet vagy azt hogy? Neha neha egy kúra?
2017. jún. 15. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!