Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anatómiai szempontból ülve...

Anatómiai szempontból ülve vagy guggolva célszerűbb-e nagydolgozni?

Figyelt kérdés
Nálunk és a nyugati országokban a közismert angol WC az elterjedt, amin ugyebár ülni szoktak. Még a gyerkőcöket is bilire ültetik. Ugyanakkor keleti országokban, akár már Ukrajnában is megfigyelhető a guggoló módszer elterjedtsége: egy luk fölé kell guggolni és kapaszkodók vannak elhelyezve. Erdei kirándulás, horgászat, sátorozás alkalmával nyugati országokban is a guggoló testhelyzetben végzett nagydolgozás kerülhet előtérbe. Szokták is ábrázolni az erdei kirándulókat ilyen testhelyzetben, amikor már ott áll mögöttük a a barnamedve. Vajon melyik előnyösebb az emésztő szervrendszer szempontjából? Milyen testhelyzetben lehet eredményesebb, teljesebb és nem utolsósorban végbélnyílást kímélőbb az ürítés? Hiszen megfelelő testhelyzet alkalmazásával talán elkerülhető a nemkívánatos aranyér kialakulása. Guggolva talán jobban széthúzódik ez a testnyílás, megkönnyítve a salakanyag távozását, míg ülő helyzetben összezárhatnak az izmok, a farpofákról nem is beszélve, ami a nagy mennyiségű környezetszennyező WC papír felhasználásában is felelőssé tehető. De iagzából csak sötétben tapogatózunk ezt a kérdést illetően, ezért is szeretnénk ha minnél többen kifejtenék az ezzel kapcsolatos véleményüket.

2017. jún. 24. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
guggolva könnyebb a belek lefutása miatt.
2017. jún. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, akkor a nyugati társadalmakat miért is szoktatják rá az ülve törénő nagydolgozásra?
2017. jún. 24. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert kényelmesebb
2017. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fekve meg még kényelmesebb volna, nemde?
2017. jún. 24. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kényelem miatt használjuk az angol wc-ket szerintem is. Én amúgy egy fejjel lefelé fordított lavórra szoktam tenni a lábam. De árulnak külön erre a célra kifejlesztett kissámlit is. Ha még nem próbáltad így elvégezni a dolgod, akkor ajánlom. Sokkal jobb :)
2017. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom én szeretek a saját szaromban feküdni, de kinek mi
2017. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nem szeretk. Sírok😂😂
2017. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed, az állatok általában hogy csinálják, és ott a válasz. Egyébként már járni tudó pelenkásokat a még tétován működő ösztön sokszor guggolásra vagy négykézláb ereszkedésre készteti.

Az jó kérdés, hogy sok minden között ez is miért alakult ki rosszul (simán csak alacsonyabbra kéne gyártani/építeni a vécéket, kb. mint az óvodai gyerekvécék).

2017. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, alacsonyabbra, de ugyanakkor nagyobbra, szélesebbre, mert a nagy ülepem alig fér rá!
2017. jún. 25. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!