Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hol van az igazság? Kell víz...

Hol van az igazság? Kell víz étkezés előtt, vagy tényleg rontja az emésztést?

Figyelt kérdés
És akkor mi a helyzet a (nem megáll benne a kanál, nem egytálételnek szánt) levessel?
2017. jún. 30. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont az előbb ettem,és előtte ittam 3dl vizet,mert szomjas voltam.Akkor iszok,mikor szomjas vagyok,nem foglalkozok ilyen megállapításokkal.
2017. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az más, ha szomjas az ember. Nem erre gondoltam. A levest sem kimondottan a szomjúság miatt esszük.
2017. jún. 30. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, de a lényeg ugyanaz. A japánok pl. ez okból a levest a főétel után fogyasztják.
2017. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sós, meleg leves javítja az étvágyat, az emésztést, elősegíti a gyomorsav termelődését. A víz pedig higítja a savat, tehát nem érdemes sokat inni evés közben. Ha evés előtt iszod, azzal szerintem nincs gond, mert gyorsan áthalad a gyomrodon a tiszta víz, utána ehetsz.

Nem mindegy, milyen ételről van szó. Ha az elfogyasztott étel jórészt száraz és/vagy nagyon sós (pl. kekszek, chips, pirítós), akkor célszerű inni mellé. Gyümölcshöz viszont felesleges inni, mivel eleve sok vizet tartalmaz.

2017. jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tök mindegy. Nem hiszem, hogy érdemi hatása lenne az emésztésre.
2017. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!