Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tartsam be a diétát, és...

Hogy tartsam be a diétát, és miért vagyok folyton rosszul?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja derült ki,hogy laktóz és fruktóz érzékeny vagyok.

A diétát sajna nem mindig tudom betartani... Tegnap is ettem 2 túró rudit, ma is 1-et reggelire... Hogy szokjak le róla?

Emellett folyton hányingerem van, szédülök, szúr a lapockámnál ha levegőt veszek,a gyomrom fáj néha.... Mitől lehet?,(már kb 4 honapja vannak ezek)

Étvágyam sincs, csak néha az édeset kívánom meg..

Az utóbbi 1 hónapba 7kg-ot fogytam ez miatt (most 160/46)



2017. júl. 3. 09:56
 1/7 A kérdező kommentje:
És olyan gyenge vagyok hogy kb csak feküdni birok... Pedig rengeteget szoktam sportolni..
2017. júl. 3. 09:58
 2/7 anonim ***** válasza:
nem lehetséges az hogy esetleg depresszios vagy ? én is az voltam sőt emellé társult emetofobia ( hányásfobia) én amiatt nem tudtam enni és nagyon sokára vallottam be magamnak hogy tényleg ez van és dokihoz kéne mennem... nem muszály le szoknod a tejes édességekrol sem mivel van laktoz mentes illetve patikába lehet kapni bogyot tejcukor érzékenységre ami segit meg emészteni minden probléma nélkul bár utobbit jobbnak látom mert az olcsobban is jon ki és ugye nincs mindenből laktoz mentes vagy esetleg tul drága ugyhogy ennyit tudok neked tanácsolni és még azt hogy esetleg vedd fontolora a doki felkeresését, vagy vedd visszább a diétát és csak szép fokozatosan!! ;)
2017. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok a gyengeséget az éhség miatt van illetve ugye gondolom keveset eszel és ettől nincs energiád
2017. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok depressziós, az biztos:)

Igen tudom,hogy vannak laktózmentes dolgok, a fruktóz... Abba meg tilos a kristálycukor,méz,gyümölcs...

Járok orvoshoz, csak nem vizsgálnak ki...

Bortasztó minden reggel hányingerre,stb re kellni és egész nap elviselni

2017. júl. 3. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne csodálkozz, hogy fogysz és nem érzed jól magad, ha nem tartod be a javasolt diétát. Az emésztőrendszered borzasztó állapotban lehet és további romlás várható, ha így folytatod.

Biztosan nem könnyű az átállás, ha eddig sok édességet ettél. De az nem megoldás, hogy a fejedet a homokba dugod és túrórudit eszel minden nap. Szedd már össze magad!

Az biztos, hogy fruktóz és laktóz rengeteg feldolgozott ételben van (még abban is, amiről nem is gondolnád, mert nem édes/tejes). Nagyon oda kell figyelned, mit eszel meg, elolvasnod az összetevőket mindenen és utánanézned az elnevezéseknek, E-számoknak. Vagy egyszerűen nem enned semmit, amiben ilyenek vannak (én ezt teszem, mert sokkal egyszerűbb és egészségesebb).

Mindenképpen javasolnám, hogy kezdj el szedni valami jobb fajta probiotikumot, és keress egy nem túlzottan ártalmas édesítőszert, amivel az átállás ideje alatt tudsz magadnak édességeket készíteni.

Sajnos még a zöldségekben is van egy pici fruktóz, erről mit mondtak neked, szabad enned valamennyit? Remélhetőleg ilyen kis mennyiség még nem okoz gondot. Ha így van, a gyümölcsök között is vannak 1-2% fruktózt tartalmazó fajták, talán még azokból is ehetsz (pl. őszibarack, sárgadinnye).

[link]

2017. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem,hogy nem minden nap eszek azért túró rudit,csak mikor rámjönnek ezek az édességrohamok.

Van már szőlöcukrom, meg ilyen szukralóz édesítőm

2017. júl. 3. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Elhatározás. Nem értem, hogy ha érzékeny vagy, miért eszed azt, ami neked rossz. Nekem önmagában az egészségem VAGY a közérzetem elég motiváció a rendes evésre, nemhogy a kettő együtt. Ne csinálj magadnak rosszat.


Édességeket ehetsz, csak megfelelőket. Én sokkal szigorúbb diétát tartok, mint a fruktóz, normál cukor és a laktóz kihagyása, de jókat eszem és édességet is amennyit csak akarok. Szerintem nem nehéz elhagyni ezeket, ha nem ragaszkodsz hozzájuk iszonyúan, de persze van, aki azt teszi. De ha muszáj? Koncentrálj arra, amit ehetsz, ne edd azt, ami rossz neked.

2017. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!