Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljes mértékben leszoktam a...

Teljes mértékben leszoktam a cukros üdítőkről. De még időben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Amióta az eszemet tudom, teán, cukors üdítőkön, szörpös italokon éltem. A vizet nagyon utáltam, az íztelen íze miatt. Anyáék mindig mondták, hogy vizet is kellene inni, de egy kávéscsésze mennyiségűt sem tudtam meginni. Közben sűrű lett a vérem, írtak rá valami tablettát, de mivel utálom a gyógyszereket, rákérdeztem, hogy nincs e más lehetőség a problémára. Azt mondták, hogy több folyadék. Végül sikerült is, már nem sűrű. Viszont ezt az eredményt is ilyen löttyökkel értem el.


Aztán tavaly decemberben szóba jött egyik órán a rágózás, hogy a rágó egy kémiacsomag, ami nem bomlik le ha kiköpjük. A tanár szóbahozta a cukros vizeket, nekem pedig 2 liter volt épp az asztalomon. Hazamentem, és utánaolvastam. Abban a pillanatban mentem és vettem egy ásványvizet. Első napokban nagyon nehéz volt, de mivel a vérem miatt rá szoktam a több folyadékra (3-3,5 liter/nap) rosszul voltam, tehát lement mind. Mostanra kijelenthetem, hogy reggel teát, napközben 2-2,5 liter ásványvizet (tisztát, a buborékost nem szeretem) iszok.


Multkor próbáltam inni bodzaszörpöt, házit, nagyon rossz volt. Kólát is utálom már, csak ha valahol vagyok barátnőmmel, akkor szoktam azt inni, de max fél liter, utálom, alig tudom meginni. Fél év alatt áttestem a ló túl oldalára.


Illetve egyre többször iszok sört, nemtudom miért, megkedveltem. Na persze nem alkoholista szinten, csak egy nagy sör hetente, általában hétvégén.


A kérdés tehát: a gyerekkorom mindenféle egészségtelen cukros löttyön éltem le. Ez később valami problémában jelentkezhet? Valami betegség? Ami ellen esetleg lehetne tenni így utólag?


F/17



2017. júl. 3. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem mivel időben észbe kaptál. Azért a mozgásszegény életmód is közrejátszik a betegségek kialakulásában. A kettő együtt elég gáz. Érdemes beiktatnod a testmozgást is, így sokat teszel az egészséged megörzéséért.
2017. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, szerintem. Én is kicsiként folyton a RAUCH almalevén éltem. A vizet nem tudtam meginni, mert gusztustalannak gondoltam az ízetlensége miatt, aztán ma már csak vizet iszom. Jelenleg semmi olyan problémám sincs, ami ennek talaján kialakulhatott volna. Szóval nyugi
2017. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A krónikus dehidratáltság miatt feltehetően korábban kezdenek majd meszesedni az ereid. Akármit követsz is el a tested ellen, egyszer, amikor már talán nem is emlékszel rá, könyörtelenül benyújtja a számlát.
2017. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Büszke lehetsz magadra, hogy megváltoztál :) ne aggódj, csak mostantól fogd vissza a cukrot, mert cukorbeteg leszel tőle. Kérd meg a barátnődet, hogy nézze meg a nyakadat. Ha hátul van egy lilás folt, akkor baj van.
2017. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 demet77 válasza:
Minden amiben finomított cukor van vagy valamilyen cukor helyettesítő,roppant káros és irreverzibilis folyamatokat indít el az agyban!A mesterséges ízesítő alattomosan,de biztosan degenerálja sejtjeidet;függetlenül attól,milyen komoly laborban készült.A RÁK ÉS A DIABÉTESZ VILÁGJÁRVÁNY!
2017. dec. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!