Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a diéta mivel járhat...

Ez a diéta mivel járhat nálam, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

180 magas, 18 éves, 130 kilós srác vagyok, fogyni szeretnék, elsősorban azzal, hogy kevesebbet eszem és minimálisan mozgok. Szeretném mától visszavenni a napi kalóriabevitelemet 1000-re, továbbá szeretnék minimálisan mozogni, hogy az izmaim ne tűnjenek el teljesen (felülések, fekvőtámasz stb. amik itthon elvégezhetőek). Futni próbáltam korábban de sajnos borzasztóan fájt tőle mindenem, így azzal felhagytam.


Kérdés: ez így működhet? Feltételezem rosszul leszek párszor a drasztikus váltástól, azonban szeretnék fogyni. Évek óta halogatom, nem szeretném tovább. Ha ez a módszer baromság akkor mit ajánlotok helyette? Miket egyek, hogy ne legyen rosszul? Körülbelül mennyi idő mire "beáll" a szervezetem ennyi tápanyagra és nem leszek éhes egész nap?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2017. aug. 6. 04:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog működni. Pár nap, és az éhségtől megint falni fogsz ami azzal jár, hogy + kilókat teszel magadra.

Napi 1000 kalória bevitel a te szervezetednek irtó kevés. Az meg, hogy mozogni sem akarsz, hogy ne veszíts súlyt butaság. Pont a súlyodból fogsz veszíteni a legtöbbet.

Ha a kalóriabázis adatait nézem a te adataiddal, akkor te 1 év alatt akár 85 kilóra is letudnál fogyni napi 3000 kalória bevitellel.

De csak egyél napi 2000 kalóriát, sportolj mellette 1 órát, és már meg is lesz az eredmény. Sportolni meg nem futni kell, főleg nem ekkora súllyal (nem is csoda, hogy fájt mindened) hanem súlyzós edzéseket kell végezni. Ettől lesznek izmaid..

2017. aug. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ilyen súlyzós edzésekhez tudnál linkelni valamilyen oldalt ami megbízható és hatásos szerinted?


Köszi a hozzászólást!

2017. aug. 6. 05:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos én 120kg-ról indultam egy éve.

A tapasztalatom az, hogy azért nem árt ha van némi fogalmad arról mit miért csinálsz, mi miért jó.

A súlyzós edzés jól hangzik de ehhez azért eléggé kell érteni, és szerintem sokkal alapabb ha inkább a fogyás/mozgás részét érted.


Ahhoz hogy átadjam saját tapasztalataim egy komolyabb beszélgetés kellene, de ma már mindenképp azt mondom ne akarj elsőre túl nagyot álmodni, túl nagy iramban mert hamar elfogy a lendület.

És az igazi nagy eredményekhez idő kell.


Amit tudnod kell.

Tesmozgással nem lehet érdemben fogyni, mert nem éget elég kalóriát, a testmozgásnak nem ez a célja.

Kalóriamegvonással lehet fogyni.

Viszont az önmagában csak a zsírréteget tűnteti el, ettől még lógni fog a bőröd.

És éppen ezért van szükség testmozgásra, ugyanis a mozgás+ízzadás az aminek hatására feszesedik a bőr.


Szóval az alap recept az, hogy betartod a kalóriát és emellé mozogsz.

Futás/úszás/biciklizés

Ezek segíthetnek érdemben a bőrfeszesítésben.

Emellé súlyzózhatsz is, de az már másik történet.

Nem tudom milyenek az értékeid de én azt mondom az izmosodás várhat még akár 100 kilóig vagy lejjebb is, azt is megmondom miért.

Itt szinte minden részbe bele kell tanulnod ha eddig nem ez volt az életmódod, ehhez pedig idő és fokozatosság kell.


Természetesen ha van melletted valaki aki ezt érti és tud is segíteni benne az más, vagy ha épp te szánsz rá elég időt, hogy képbe kerülj, de én azt mondom ez még ráér.


Én amúgy a tekerést javaslom leginkább napi mozgásformaként, de 3 naponta egy pihenőt iktass be.

Azt is megtanultam hogy a pihenés legalább annira kell a szervezetnek mint maga a mozgás, ezt ne feledd.

Illetve ami még fontos, hogy a kalóriát azért miből viszed be.

Ügyelj a fehérjére (hal/hús) és rostokra (párolt zöldség).

Emellett lehet nassolni is, bár én inkább a rendszeres de kisebb nassolásban hiszek (túrórudi/műzliszelet) és akkor ettől kevésbé lehet falásrohamokat kapni.

Az értékeidet érdemes rendszeresen vezetni (súly, derékbőség, combbőség) illetve havi szinten csinálhatsu magadról teljes alakos fotókat és akkor ez is tud motiválni.


Nyílván rengeteg dolgot el lehetne itt még mondani, és bárki aki kicsit is jobban ért vagy nem ért ehhez jó eséllyel helyre bármibe bele köthet amit leírtam de én azt mondom néha a kevesebb több, az alapok legyenek meg aztán a többiben menetközben fejlődhetsz.

Amúgy én pont azért kezdtem el tekerni mert a térdem nem szerette a futást, két hét tekeréssel pedig 4 centivel lett kisebb a derekam ami szép eredmény szerintem.

Sok buktató lesz, és sokat is kell még menet közben tanulnod, de ne add fel.

Én amúgy a 90-hez közelítek, de ez azért nem fontos, mert velem közben elég sok minden történt szóval nem egy kimondott sikertörténet az enyém, de legalább tapasztalatból írtam.

2017. aug. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Neked könnyen lehet, hogy 2000 kcal is kevés fogyáskor, nemhogy 1000, ami szinte mindenkinek koplalás, de van, aki évekig sem szokja meg az 1800-at, akkor sem, ha 2000 kcal a kalóriaigénye. Egy jó étrend azért sokat számít, de hogy mennyire bírod a kalóriadeficitet, az egyéni.

Normális szervezet szerintem soha nem áll be arra, hogy ne éhezzen egyfolytában 1000 kcal, 50 kilósan sem.

Még a kalóriabázis szerint se menj 2600 kcal alá, pedig annál simán lehet több az alap igényed (no persze, kevesebb is, ezt nem lehet tudni). Ez nem is hangzik rosszul kiindulásnak, nekem elég nehéznek is, én 3000-rel indítanék, de az én vagyok, nem bírom a nagy deficitet.


A futás neked nem jó még, terheli az ízületeket nagyobb túlsúlynál. Aerobnak inkább gyaloglás, biciklizés lehet jó. A saját testsúlyos edzés jó, de a hasprés kímélőbb, mint a felülés. Persze súlyzózhatsz is.


Milyen étrendet tervezel? Tudsz valamit arról, hogy neked mi esik jól? Mert nincs étrend, ami mindenkinek ideális.

Persze van pár alapdolog: elegendő fehérje, némi zsír (vagy akár több, a szénhidrát rovására), zöldség, lassú szénhidrát, lehetőleg tiszta étkezés, ez jó irány. A fehérje általában jól laktat, de egyébként is érdemes koncentrálni rá, neked nem is kell kevés, bár nem tudhatom, mennyi izmod van, de magas férfi, nagy túlsúlyt cipelve... Kell azért rendesen. Ha hasra kéne ütnöm, napi 150 grammot mondanék, persze testzsírt is lehet mérni s nem mindegy, mennyit mozogsz.

2017. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet éhezés és kalóriaszámlálás nélkül is fogyni (a makrókat viszont nem árt figyelni). Próbáld ki a paleót, mellé a időszakos böjtöt. Sokan fogytak le már így. Recepteket és videókat találsz a neten.
2017. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!