Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális evés után fél órával...

Normális evés után fél órával 9,2-es vércukor?

Figyelt kérdés

Van otthon saját ujjbegyes mérőnk, reggelente 4,5 és 5,4 között szokott mutatni, evés után attól függően, hogy mit eszek 5,6-9,2-ig majd utána visszamegy 1-2 órán belül 5-5,4-re. Tisztában vagyok vele, hogy az ujjbegyes nem olyan megbízható, mint a vénás mérés, de otthoni ellenőrzésnek jó. A kérdés az, hogy a 9,2 nem durva evés után? Nem 7,8-nak kellene lenni maximum vagy valamit félreértek?

Menjek orvoshoz, mert ez kezdődő diabetesz vagy ez a 9,2-es evés utáni cukor normális?

Köszönöm



2017. aug. 7. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha cukros italt ittál, vagy jól begyümölcsöztél lehetséges, inkább erre gondolj. Persze ha több ilyet is mérsz, irány az orvos.(Sajnos kis országunkban a normális evés néha túl nagy adagokat takar.)
2017. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minek méred evés után fél órával? Evés után 2 órával mérd meg. Amúgy ha reggel ilyen normális, akkor miért méregeted állandóan?
2017. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm. Ment a zöld kéz.


A második meg nem a kérdésemre válaszolt csak feleslegesen okoskodott.

Már a kérdésedből látszik, hogy semmit nem értesz hozzá, gondolom olyan, hogy genetika nem ismerős plusz az hogy jó a reggelim az semmit nem jelent az IR-eseknek is jó, de pl a glükóz náluk elég hamar bezuhan. A genetika miatt mondta a doki 5 éve, hogy félévente 1 hetet folyamatosan mérjem reggel, majd ebéd előtt, utána 30 perccel, 60 perccel, 90 perccel és 120 perccel. Ezt hívják 5 pontosnak, na EZÉRT méregetem Nagyokos!

Eddig még nem találkoztam az elmúlt 5 évben 9 feletti cukorral, ezért mertem megkérdezni, mielőtt idejöttél és totál tudatlanul beletrollkodtál. Tudni akartam, hogy a 30 percesnél a 9,2 gáz-e, mennem kell-e a dokihoz mert a neten csak a 60 és a 120 percest találtam.

2017. aug. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!