Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészségesen étkezni...

Szeretnék egészségesen étkezni, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindent tudni az egeszseges etkezesrol, mit szabad es mit nem.

Mit es hogyan tudok egeszsegesen fozni, milyen lisztet hasznalhatok suteshez.

Mit iktassak ki az eletembol? Stb


2017. aug. 8. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Mindenkinek mást jelent az egészséges táplálkozás, így erre fix választ nem fogsz kapni.

A tiszta étkezés nekem szimpatikus. Annyi szénhidráttal, zsírral, fehérjével, ami az adott embernek ideális.


Liszt? Van, akinek semmi baja a gluténnel, de ma már nagyon sok embernek betegséget okozó faktor, HA a többi faktor is megvan (stressz, genetika), legalábbis így hallottam egy orvostól, én, mintlaikus, nyilván nem tudom ellenőrizni, hogy mi merre. Sokaknak bejön a gluténmentesség, akkor is, ha orvosilag nem gluténérzékenyek. Az a jó, hogy a tested általában hamar visszajelez (legalábbis, ha jó vele a kommunikációd, van, aki nem érez semmit vagy nem érdekli. rosszul esik a tej? kit érdekel, nehogy már lemondjon róla, max. szenved kicsit vagy bevesz valami tablettát), életmódváltásnál sokszor napok alatt érzed, hogy mennyivel jobb úgy.


A tömény cukrok kiiktatását melegen ajánlom, azt megértem, ha egy kevéske mézet meghagysz és a gyümölcsöket sem korlátozod nagyon...

Az agyonfeldolgozott s adalékolt ételeket érdemes kerülni.

Nekem roppant szimpatikus a rendes zöldségfogyasztás, bár úgy tudom, lehet nélküle is élni, max. nehéz és nem érdemes :)


De ezen túl... Láttam én már egészségtelennek bélyegezni mindent. A tejtermékeket, a minimálisnál több tojást és olajos magvat, a húst, a hagymát, az állati zsírokat, a kakaót, a teát, a hüvelyeseket, a spenótot, a kukoricát, a krumplit s még a szerintem jobbára ártalmatlan cukoralkoholokat is. Hőkezelve a gyümölcsöt, olajos magvakat, valamint a magliszteket. Egyes paleós oldalak az ördögtől való gyilkos dolognak tartják a paradicsomot (ő és a rokonai nem jók autoimmun betegségben szenvedőknek, de hogy ehhez nekem egészségesen mi közöm, azt fel nem fogom).

Személy szerint nem győztek meg a fentiek mindegyikének károsságáról.

2017. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legyél vegán :)
2017. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem sosem jelez a testem ha nem tetszik neki valami.. sosem ertettem ezeket, hogy "a tested majd ugy is jelzi mi jo neki es mi nem" dumát..

Vagy az en testemnek minden jo? :D

2017. aug. 9. 08:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem jó minden, csak a 76%-os csöppet gyagya, és szeret a semmiről oldalakat írni.


Ha engem kérdezel iktasd ki a fehér lisztet, cukrot, nassolnivalókat, cukros üdítőket; húst, tojást, tejterméket, legalábbis mérsékeld ezek mennyiségét. Emellett ne fogyassz gyorskaját, félkész ételeket.


CSak nyers alapanyagokat - olajos magok, zöldségek, gyümölcsök, lisztek, olajok, hüvelyesek stb. vásárolj és ebből állíts elő mindent, hogy az iparilag feldolgozott élelmiszereket ki tudd szűrni az étrendedből.

2017. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!