Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mondanátok tippeket ülő munka...

Mondanátok tippeket ülő munka miatt kialakult székrekedés ellen?

Figyelt kérdés
pénzügyes vagyok egy cégnél reggel bemegyek leülök a gépem elé és fel se kell állnom egész nap, meg is van a hatása :/ várom a bevált trükköket, tanácsokat. Köszönöm. 22F

2017. aug. 10. 18:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Munka előtt és/vagy után testmozgás. Pl bicajjal járj dolgozni, ne kocsival. Napközben (is) sok folyadék, zöldség, gyümölcs, gyümölcslé. Kerüld a száraz ételeket, helyettük rost. Vacsira szilvalekvár, vagy hasonló.
2017. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem a joghurtba kevert zabkorpa plusz sok folyadék bevált székrekedésre. Meg ha gyümölcsöt eszek, az is jót szokott tenni.
2017. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ülő munkám van, de a "fel se kell állnom egész nap" nem jelenti azt, hogy nem is fogok felállni. Nem bírnám ki egész nap ülve, arról nem beszélve, hogy azt a pár óra ücsörgést egész jól lehet ellensúlyozni egy kis reggeli és esti tornával. És még egészséges is.
2017. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
bicajjal nem tudok sajnos mert messze van, mozgás is kilőve mert nagyon elfáradok délutánra :S joghurt + gyümi ki fogom próbálni
2017. aug. 10. 18:36
 5/15 anonim ***** válasza:
Bubi?
2017. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Miskolcon nincs olyan :D
2017. aug. 10. 18:42
 7/15 anonim ***** válasza:
2017. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi király kis oldal :D kitöltöttem a tesztet rajta és azt mondja forduljak orvoshoz xD
2017. aug. 10. 19:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Az ülőmunkának mi köze a székrekedéshez ?
2017. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, nekem ülőmunka, sőt kifejezett inaktivitás mellett sem volt soha, ez inkább az étrenddel függ össze.


Mozogni viszont kell, nem is értem, hogy van energiád, ha semmit nem mozogsz, bár sokfélék vagyunk, nekem ülőmunka mellett sokszor kevés volt a napi 2 óra tempós gyaloglás (nem vagyok sportos, no, de menni tudok), de szerencsére hétvége is van a világon. Gondolom, te sem jársz be dolgozni hétvégén...

2017. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!