Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi jó az evés utáni feszülő...

Mi jó az evés utáni feszülő érzet ellen?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben úgy adódott, hogy jobban megengedem magamnak hogy azt egyek és amennyit szeretnék, de van hogy kicsit elszalad velem a ló és nagyon megfeszül a gyomrom az étkezés végére. Ilyenkor meg szoktam inni egy pohár kólát hogy tudjak böfögni és jobb legyen, de általában ez sem segít.

Kb két hónappal ezelőttig rendszeresen edzettem és nagyon tüzetesen figyeltem hogy mit egyek, szóval lehet csak a testem nincs hozzá szokta a nagyobb adagokhoz?


Van erre valami jó tabletta vagy ehhez hasonló?



2017. aug. 23. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért nem működik a kóla + böfögés kombó szerintem, mert amennyire én értem nem puffadsz hanem egyszerűen csak túlságosan tele eszed magad. Ha a gyomrod feszül akkor kb nincs is hely benne a levegőnek.

Ha általánosságban nagyobb adagokat eszel akkor egy idő után hozzá tágul majd a gyomrod.

2017. aug. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán ha nem zabálnád olykor-olykor tele magad,megszűnne a problémád.
2017. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem zabálnál? Esetleg... lehet, jobban járnál.
2017. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, és nem adok egy hónapot, és mind visszaszeded, amit leadtál.

Életmódváltás kell, nem fogyókúra, aztán miután "végre megvan a kívánt súly" - újra felzabálni magad kezdősúlyra.


Érdekes, én lassan ötödik éve tartom az 54-55 kilót, néha van kilengés.

Eszek mindent, de nem várom meg, hogy feszüljön a gyomrom.

2017. aug. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha túl sokat eszel: egyél kevesebbet, az egészségesebb is.


Ha nem eszel túl sok kalóriát, csak a térfogat nagy: egyél töményebben. Én a napi kalóriaigényemet néha 30 dkg étellel viszem be (ez azért extrém eset), de lightosabban sem gond egyszerre megennem az egészet. Viszont ha könnyed zöldségételt eszem, főleg levest, akkor előbb telik meg a gyomrom, mint ahogy elverném az éhem s mondhatom, rossz dolog úgy éhezni, hogy feszül a gyomrod... Erre ma már vigyázok.

Azt is ismerem, hogy eszel és eszel és eszel... Ez nálam rossz étrendre utal. Jó étrenden eszem, elmúlik az éhségem és abbahagyom. Jól érzem magam és nem terhelem a testem feleslegesen.

2017. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem diétából szabadulok. Egész életemben jó formában voltam, széles váll, kockás has meg minden.

Úgy hozta viszont a sors, hogy mostanában jobban megengedhetem magamnak hogy lazítsak kicsit a szokásaimon. Ezért van hogy most olyan ételeket is nyugodt szívvel eszek meg, amiket azelőtt elkerültem. És ha valamit amit nagyon szeretsz, 15 éve nem ettél akkor nehéz megállni hogy ne lapátolj be belőle.


Mindenesetre próbálok azért odafigyelni ezekre.

2017. aug. 23. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem viszed túlzásba addig szerintem nagy gond nem lehet. Gondolom azért ritkán vannak ilyen alkalmak.
2017. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!