Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen ételekkel lehet a...

Milyen ételekkel lehet a legkönnyebben hízni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23F vagyok és megközelítőleg 55-60 kiló között. Fél éve elkezdtem tornázni, szépen szálkásodtam de egyre csak nem akartam hízni így az izmok ilyen kis testen nem mutattak valami fényesen. Az utóbbi 2 hónapba viszont abba hagytam a tornát ettől eltérő okok miatt és az igazság az hogy már izmom se nagyon van :D. Ez ellen szeretnék tenni és bár a neten elég különböző hozzáálosak és tanácsokba botlottam annyit viszont sikerült leszűrnöm hogy először hízni kell, utána jöhet a torna. A kérdésem a következő: milyen ételekkel lehet a legkönnyebben hízni vagy a legjobban és milyen intenzitással kell enni egy nap. Például mit lehet nassolni a főétkezések között és mikor és mit lenne a legjobb enni ahhoz hogy a lehető legtöbb kilót felszedjem, lehetőleg ne egy pontra. Annyit tudni kell viszont hogy húst-hússal eszek, mégis csak fogyok. Beteg nem vagyok viszont nem rég szakítottam barátnőmmel ezért sokat stresszelek. Ehhez kapcsolódóan tudnátok ajánlani valamilyen étvágy serkentőt?


Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat :))



2017. aug. 29. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

"Annyit tudni kell viszont hogy húst-hússal eszek, mégis csak fogyok."


Ez nem csoda, mert a húsban nincs túl sok kalória, emellett fehérjén kívül semmi mást nem viszel be a szervezetedbe, ezért az sem tud hasznosulni.


A szervezetnek szüksége van szénhidrátokra meg zsírokra is, emellett ásványi anyagoakt és vitaminokat is kell fogyasztani (zöldségek, gyümölcsök).


Kezdetnek javaslom reggel indításnak a "weight graner"-t, ami önmagában 500 kcal pluszban:


1 banán, 100 g sovány túró, 40 g zabpehely, 1 ek méz, 3 dl tej - ezek összeturmixolva.


Emellett nap közben is fogyassz mást is, nemcsak húst és föleg a zöldségfélék igen fontosak lennének.

2017. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Egyél sok vajas-tejfölös tört krumplit :)

Viccen kívül, a ch+zsír kombó hizlal leginkább. De legalább a szénhidrátot emelned kellene, nem cukor, inkább keményítő formájában (pl. rizs, krumpli és hasonlók), de napi egy adag gyümölcs sem árt.

A hús hússal nem rossz, ha meg akarod tartani a maradék izmaidat, de fehérje gyanánt lehet enni tojást, sajtot, túrót is, jó a változatosság. Mellé sok-sok zöldséget, a rostok és a vitaminok végett.

És nem ártana egy ideig számolgatnod a makrókat, fehérjéből pl. nem érdemes elszállni, 1-2 g/testsúlykg elég.

Ha stresszes vagy, szedj D-vitamint és magnéziumot :)

2017. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen azonnal el kell kezdeni edzeni is, nem hájat akarsz, akkor pláne nem látszik rajtad a kis izom...


Nincs válasz a kérdésedre. Amiből sokat tudsz enni. Nekem általában a zsír és a szénhidrát is ilyen (jó, a fehérje is, de az nem egészséges, ha túlzásba visszük), bár azért a részletek is fontosak. Ha én akarnék hízni, zsírral tenném, mivel a sok cukortól csak rosszul leszek és enervált, akkor is, ha összetett cukor. De másnak pont az kell és a zsírt nem bírja, illetve van, akit a zsír annyira laktat, hogy erősen zsírra alapozó étrenden automatikusan fogy. Az sem mindegy, miből jön a zsír vagy a ch... Ez egyéni, magadnak kell kitapasztalnod, milyen egészséges étrenden tudsz sokat enni, milyen elosztásban (kinek a 3, kinek az 5, kinek más étkezésszám jó, az se mindegy, pontosan mikor s melyik étkezés mekkora. van, akinek kb. mindegy, de van, akinél ez roppant sokat számít).


Nassolás? Nem tudom, milyen az étrended és mit szeretsz, én olajos magvat vagy földimogyorót (ami hüvelyes, de elég hasonló az olajos magvakhoz, végülis olajos is, mag is) nassolnék, azok sokakat meglepően rosszul laktatnak az összetételükhöz képest, de finomak és bármikor meg tudom őket enni.


Miért híznál hússal? Az inkább a fogyást segíti, jól laktat, ahhoz képest nem tömény, max. a nagyon zsíros, de az pláne jól laktat. Persze nem tudom, mit eszel mellé.


Hogy egy pontra szeded-e fel ahájat, azt a genetikád dönti el. Sokan először hasra híznak. Ha te is ilyen vagy, akkor lesz egy hájas pocakod, nem hinném, hogy ez a célod.

Eddz rendesen és egyél kis többletben, ami havi 1 kiló izmot hoz (s némi zsírt). A fehérjével nem hinném, hogy gond lesz (max. felülről), ha folyton húst eszel.

2017. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megleptetek :) Nem bíztam benne hogy ilyen rövid idő alatt érdemi választ is kapok, köszönöm :)


A munkám miatt sajnos sokat éjjelezek vagy nappalozok. Ez az adott projektől függ. Emelett HOME-OFFICE-ban dolgozok így elég nehéz rendszert vinni az életembe mivel ha lefekszem időben nem tudok elaludni. Mindig csak akkor alszom el ha már teljesen lenullázódtam agyilag és csak szó szerint bedőlök az ágyba. Ez a szakítás után van így, még nem szoktam meg az egyedül alvást és nem húz az ágy. Mintha így protestálna az ember teste hogy sz.r egyedül aludni :D


Pontosan mit kell figyelnem a bolti ételek dolbozán és milyen ételeket javasolnátok? Elhangzott már néhány, viszont szeretnék össze rakni egy étrendet mivel az közelebb hozni a rendszerességhez ami szerintem sok mindent megold.

2017. aug. 29. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Hízni? Hát amivel a disznókat is etetik, kukoricával. De előtte mésszel kezelned kéne, hogy meg tudd emészteni ahogy a mexikóiak teszik a tortyllával.
2017. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fevidékről vagyok, nem vagyok tisztában az összes fogalommal. De kössz
2017. aug. 30. 04:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Mexikóban a kukoricát oltatlan mésszel keverik áztatás közben. Ez kimarja a héját, s így már meg lehet emészteni. Ebből csinálják a tortyllát. Az itthoni kukoricadara nem ilyen. A disznók meg tudják emészteni nyersen is, és mivel ez a legolcsóbb, ezzel tömik. A Pontyok is meg tudják emészteni, ezért lesznek a tavi halak lusta tehenek, a folyóviziek meg húsosak, mert nem tömik őket csak a pecások. A tavi törpék is kicsik maradnak, mert nem tudják megemészteni a horgáészetetőkukoricát, de mivel nem találnak mást, megzabálják, csak épp nem hasznosul bennük.
2017. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban ne hízókúrát csinálj, ne zsírréteget növessz! Az nagyon megterheli a szervezetet, és rosszul is fogsz kinézni. ne egyél direkt zsíros vagy magas ch tartalmú kajákat. Nézz utána a neten, vannak direkt ilyen diéták. Pl amit az első írt, az nagyon jó reggelinek. lassan felszívódó, jó szénhidrátok és sok fehérje kell, agy mennyiségben. Ha nem eszel fehérjét, eltűnnek az izmaid. Elég gyors anyagcseréd lehet, naponta többször, többet kellene enned a súlytartáshoz, de hangsúlyozom, hogy nem hamburgert csipsszel. Nézz utána weight gain diétáknak a neten.
2017. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!