Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » C-vitamin pótlás más módon?

C-vitamin pótlás más módon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Naponta szedek be 1000mg C-vitamint. Szeretnem ezt mas formaban potolni, hogy ne kelljen szednem. Gondolok pl arra h mondjuk reggelente facsarok citromlet, es azt iszom. Az kb hany mg-t tartalmaz? Szeretnem tartani ezt az 1000mg-t. Tudnatok segiteni?



2017. aug. 29. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Javaslom a csipkebogyó port. Ki tudod számolni beltartalmi értékek alapján, mennyit kell bevenned ahhoz, hogy ennyi C-vitamin legyen benne.

Natúr citromlé rendszeresen fogyasztva lemarja a fogzománcod valószínűleg.

2017. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es ha maradok a C-vitamin kapszulanal? Az jo? Csak azt mondjak hogy hiaba vitamin, attol meg gyogyszer..
2017. aug. 29. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem gyógyszer, hisz nem gyógyít, C-vitamin van benne, pont.


Természetesen nem tudsz bevinni rengeteg C-vitamint, csak annyit, hogy ne kapj skorbutot s még egy kicsit... A növényekben egyszerűen nincs annyi, hogy többszáz mg összejöjjön épeszű módon.

Rákerestem, 1000 mg-hoz kb. 2 kiló citrom kell (nyilván a héja nélkül). Csipkebogyóból és homoktövisből jóval kevesebb, de nekem napi negyedkiló csipkebogyó megevése is teljességgel lehetetlen és életszerűtlen, egyszer nem tudnám összehozni. Írták, hogy van por, még azzal a legjobbak az esélyeid... Hacsak nem iszolhomoktövislét, ami finom és drága :)

No persze, a többi ételedből is jön C-vitamin, csak kevés.

Én néha aszkorbinsavval és persze citrommal csinálok limonádét. Benne van a citrom íze, de sokkal vitamindúsabb. Bár én nem akarok napi sokszáz mg-ot beszedni...

2017. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Izé, visszavonom az első mondatomat, az én gyógyszerfogalmam bizonyára nem esik egybe a hivatalossal...

De akkor sem gyógyszer, inkább kiegészítő, mint a fehérjepor s az L-karnitin meg ilyesmik...

2017. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Őrölt paprika, káposzta, stb stb...

Egyél sok zöldséget gyümölcsöt...

Én 10 éve vega vagyok, napi 0.5-1kg zöldség, 0.5-1kg gyümölcs...

A vérképem tökéletes, makk egészséges vagyok... van b-vitaminom abból mikor épp eszembejut bedobok egyet a b12 miatt, de van, mikor hónapokig nem jut eszembe.

2017. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 3-as írta, a gyümölcsökben gyalázatosan kevés C vitamin van, és gyanítom, hogy az általa talált értékek sem mai keletűek, márpedig évről évre csökken a gyümölcsök, zöldségek beltartalmi értéke.

C vitamint legkönnyebben és legolcsóbban az aszkorbinsavból nyersz, de azt is célszerű nyers gyümölccsel együtt fogyasztani, hogy a bennük levő flavonoidok segítsék a vitamin felszívódását.

2017. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miquel ez netto netes bullshit...
2017. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az idősebb korosztályhoz tartozom, kedves 7-es, s mint ilyen, nem a netről szerzem az ismereteimet. Vagy ha mégis, nem hiszek el mindent elsőre.
2017. szept. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!