Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le az állandó...

Hogy szokjak le az állandó evésről? (Mert ha így folytatom, elhízok)

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy folyton eszem, nassolok. És nem azért mert éhes vagyok, hanem mert unatkozom, vagy mert csak úgy megkívánok valamit. Már egy csomószor elhatároztam, hogy oké, innentől CSAK akkor eszem ha éhes vagyok, de ezek után egy órával már megint a hűtő előtt álltam, mert nem volt jobb dolgom. És nem tudom visszafogni magam. Nem "embereld meg magad" lecseszéseket kérek, mert próbáltam, nem sikerült. Valami tanácsra, tervre, módszerre lennék kíváncsi vagy valami ilyesmi. 14/L (u.i.: nem vagyok dagadt, nem fogyni akarok, csak megállítani azt a súlygyarapodást ami mostanában kezdődött)

2017. szept. 4. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyél reszelt répát, az jól eltelít, és nem fogsz kívánni utána nasit.
2017. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első, dehogynem. Plusz ha az ember nasizik, mert csak, akkor jóllakottan is nasizik, mert csak. Nincs az a répamennyiség, víz, akármi, hogy ne férjen utána 10 dkg földimogyoró, ha engem kérdezel. Attól még egy tippnek jó lehet, hátha. Én is van, hogy zöldséget nassolok (répát semmiképp, de paradicsomot, uborkát... :D). De ha mogyorót kívánok, akkor önfegyelem kell, pont.


Kérdező, mindenképpen a fejedben kell rendbetenni s elhatározni magad, nem megy máshogy, de bizonyára van étrend, ami megkönnyíti. Én nagyon tudok enni, de ha nagyon, nagyon alaposan jóllakom, akkor abbahagyom az evést. Általában. Bizonyos ételekkel totálisan túllakhatok, akkor sem leszek többletben.

Azt is kitalálhatod, hogy van egy bizonyos nasi ételed, amit akkor eszel, ha nem vagy éhes. Akár kalóriaszegény, akár szuper laktató, akár nem szereted olyan roppantmód... Amiből garantáltan nem tudod túlenni magad. Ez csak egy ötlet, nekem segítene valamit, csak be kéne tartani. Fogyáskor nehéz, de súlytartáskor azért könnyebb.


S mi van, ha iszol? Én néha nassolásként teázom. Az is jó arra, ha nem vagy éhes, de bevinnél valamit, komfortérzet, mit tudom én... Persze üresen, ahogy a rendes teákat kell.

2017. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!