Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pár hónapja több ásványvíz...

Pár hónapja több ásványvíz (szénsavmentes) marja a torkom, szárítja, bedagad tőle. Ti jártatok már így? Milyen vizet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Annyit még talán fontos megemlítenem, hogy elég sok ételallergiám alakult ki az utóbbi években. Először pajzsmirigy túlműködésem lett, az gyógyszerrel kezelve van, de utána jött a sok emésztési gond, száj-és nyelőcső bedagadás. Mostanra a kajákat már kitapasztaltam, azzal megvagyok.


De az utóbbi hónapokban már lassan vizet is alig merek inni, mert legalább a harmadába ha beleiszok a palackoknak, tehetem is félre, mert rosszul leszek: bedagad a torkom, ég, csíp, rosszabb esetben az egész nyelőcsövem is ég, és fáj a gyomrom is. Eddig legrosszabb tapasztalatom a Mizsével, Teodorával és Verdével volt. De azon közül sem mindegyik palacktól vagyok rosszul.

Kizárólag mentes vizet iszom már vagy 3 éve, szóval nem a szénsav csíp.

A férjem, aki nem allergiás, szokott tesztelésként inni a vizemből, mondja, hogy őt is szárítja, csak ő nem reagál ennyire érzékenyen.


A csapvíz is marja a torkom, annyira vas ízűnek érzem.

Próbáltam víztisztítón átszűrni a csapvizet, attól csak fokozódott ez a tulajdonsága, még rosszabb volt.

Lassan már alig merek inni, sajnos tejet meg gyümölcslevet sem tudok, elég komoly probléma ez nekem.


Ti jártatok már így? Ha igen, mitől lehet? Kísérleteztetek már ki jó minőségű vizet?


2017. szept. 8. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a Szentkirályit hátha beválik
2017. szept. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvosod mit mondott?
2017. szept. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Ma reggel kipróbáltam, attól is tökre bedagadt a torkom.


2-es válaszoló: Semmit. Nem kérdeztem orvosokat. Az elmúlt 3 évben 6 orvosnál voltam már allergia ügyben. Ebből a fele széttárta a kezét, hogy nem tudja, mitől van, mert nem illenek bele a tüneteim egyik jól ismert betegségbe sem, és rám hagyta, hogy kísérletezzem ki, mit tudok enni, és mit nem. A másik fele meg hülyének nézett, és azt mondta, hogy csak beképzelem a tüneteket.

Ezért inkább Titeket kérdeztelek, hátha van valakinek hasonló személyes tapasztalata.

Van jópár ismerősöm, akinek szintén az utóbbi pár évben, pajzsmirigy betegség után alakultak ki allergiái, de vízzel egyiküknek sem volt gondja, ezért kérdezem most a neten.

2017. szept. 9. 10:10
 4/5 anonim ***** válasza:
A Mizséről és a Verdéről úgy tudom, hogy lúgos kémhatásúak, nem lehet hogy azért marja a torkod? Egy időben én is lúgos vizet ittam és emlékem hogy száradt a torkom tőle. Javaslom, hogy olyat keress ami nem lúgos, pl. Szentkirályi, Natur Aqua...Nem tudom melyik lenne a legjobb, én ezeket ittam évekig, de mostanában minden ásványvíztől elkezdett száradni a torkom, fogalmam sincs mitől lehet.
2017. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ten Cash kapitánya válasza:

Az egyik lehetséges ok: google.hu/search?q=vízallergia


Egyébként nem muszáj "inni". Híg leves és nagy víztartalmú, de kevés kalóriájú zöldségek google.hu/search?q=zöldségek+víztartalma sokat segíthetnek a szomjúságon. Utóbbiak ráadásul kifejezetten egészségesek.


Hosszabb távon az alapproblémát kell kezelni. Az allergiák többségéből ki lehet gyógyulni, erős önfegyelemmel és kitartással.

2017. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!