Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Edzés után muszály szénhidráto...

Edzés után muszály szénhidrátot bevinni a szervezetbe?

Figyelt kérdés
Van amikor nem vagyok éhes edzés után mert edzés elött ettem eleget lassan felszívódó szénhidrátból. Így sokszor érzem hogy még edzés utánra is kitart és egyszerűen nem vagyok éhes. Azonban mindenütt azt hangoztatják hogy márpedig edzés után muszáj hogy feltölsd a kiürűlt "készleteidet". De nem lehet az, hogy azért nem vagyok éhes mert egyszerűen még emésztem az ételt, ami fokozatosan felszívódva szinten tartja a vércukor szintet? Vagy rosszul gondolom hogy ne hallgassak a testemre (ami így leírva elég furán jönne ki mert még is csak az tűnne logikusnk hogy a testemre hallgatok) szoval rosszul gondolom és akkor is vigyek be szénhidrátot ha nem vagyok éhes?

2017. szept. 14. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem muszáPONTOS JÖ!!!

Nekem pl leesik a cukrom a keményebb edzéseknél, ilyenkor szükségem van dextrózra, mert nem akarok úgy beülni a bmw-be, hogy sötétedik el előttem a világ...

Anabolikus ablak nincs... régen megbukott ez az elmélet, pusztán a mai napig tele van vele a net.

2017. szept. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csináld úgy, ahogy neked bejön. Nagyon kevés kőbe vésett szabály van, úgy értem, ami ténylegesen igaz.

Nem mindenki eszik edzés után s nem mindenki visz be utána valamirevaló szénhidrátot. Az izomtömeg növeléséhez ch egyáltalán nem kell, az optika s az edzéshez az energia már kicsit más. Egy sima edzéshez én tuti nem ennék szénhidrátot, nekem nem kell. Órák alatt jópárezer kcalt igénylő aktivitásnál már más, nagyon kíváncsi vagyok, ott mi lenne, ezért is fel kell fejlődnöm a maratonig :)


A (rendes, nem ciklikus) ketogén diétázó hobbi testépítők, ha az egyik ketogénszerű evési stílust követik, akkor edzés előtt esznek ch-t, hogy legyen energiájuk, utána pont nem. S beválik nekik, fejlődnek.


Nem tudom, miért nem vagy éhes. Én nem vagyok éhes, ha az elmúlt 24 órában már majdnem ettem annyit, mint a napi kalóriaigényem, fizikai aktivitás ide vagy oda.


A vércukorszinted akkor is szinten van tartva, ha 2 hete nem ettél, legalábbis egészséges szervezetnél. Ez nagyon fontos dolog, egy jól működő emberi test megoldja. De az éhség szempontjából magam is azt tapasztaltam, hogy ha van még az előző ételből s jó az étrendem, akkor nincs gond. Ha elfogy, akkor hamarosan várható az éhség, de nem feltétlenül azonnal, különben nem lehetne jóllakottan fogyni. De azért ez nem ilyen egyszerű.

Viszont ha az előző étkezésem szénhidrátdús volt, akkor sokkal hamarabb megéhezem, mintha nem (igazából eleve nem lakom úgy jól normál mennyiségnél). Úgyhogy a sok ch nem magyarázza az éhség hiányát, legalábbis nem mindenkinél.


Szerintem hallgass a testedre, hacsak nem mond oltári nagy hülyeségeket, ezért ismeretekkel is rendelkezni.

Pl. ha sosem ad éhségjeleket, akkor is egyél, jó, ezt mindenki tudja (kivéve sok fogyózó tinilányt).

2017. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!