Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valamiért nem tudok 1300kcal-n...

Valamiért nem tudok 1300kcal-nál többet bevinni, anélkül, hogy túl sok szénhidrátot fogyasztanék. Egy megfelelő étrendet kellene kialakítanom. Szénhidrátszegény, de kalóriadús étrend létezik?

Figyelt kérdés

15 és fél éves vagyok, és minden nap sportolok valamit.


Étrendem általában:

Reggeli:

-Zsírszegény tejjel, gyümölcsös műzli banándarabokkal

-vagy túrós pulykamell sonkás szendvics

Tízórai:

- 2 db teljes kiőrlésű toast szendvics, pulykamell sonkával és mustárral

Ebéd:

-Ami van a menzán, igyekszem a legjobbakat megenni belőle

Uzsonna:

-Mandula, répa

Vacsora:

-mustáros pulykamell sonkás szendvics


Ez így kb 1300kcal, amiből 140g szénhidrát, kb 80g fehérje és 45g zsír. Hogy tudnék olyan étrendet kialakítani, amiben nincs sok szénhidrát és kb 1800kcal körül van?

Na meg persze szálkásítok is.



2014. márc. 9. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
140g szénhidrát az rendben van szerintem, de ha ez alá akarsz menni akkor el kell hagynod a kenyeret. Azaz szendvics helyett saláta+zöldség sok hússal és tojással, túró (lehet fűszerezni, megcsinálni körözöttnek vagy édesítővel stb), esetleg fehérje turmix. Arra számíts hogy ez többe kerül :(.
2014. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik, egyszerűen csak több zsírt kell enned :) Nem kevés kalória és kevés szénhidrát mellett ez másképpen nem megy, de ez nem baj.

Én alapvetően tojáson, olajos magon, zöldségen, az előzőeken kívüli, nem rejtett zsíron, kevés gyümölcsön élek, van más is, de közel sem mindennap. Simán összehozok egy sokszáz kalóriás komplett étkezést pár gramm szénhidráttal.

Nekem a fogyáshoz kell viszonylag kevés szénhidrát, ha ezt komolyan veszem, a szénhidrátbombák (pl. gabona) eszembe se jutnak. Elég, ha a zöldség és az olajos mag adja a szénhidrátot (plusz a pici gyümölcs, amit eszem, de a zöldségből jön a zöme, hacsak nem kezdek édességeket enni, amire van hajlamom).


A gyümölcsös müzli és a szendvicsek brutálisan szénhidrátosak, azokat kéne elhagyni. Legalább pl. kókusszal ennéd a gyümölcsöt, az sem egy szénhidrátszegény kombó, de a müzlinél azért szolidabb.


A menzán nem tudom, mi van, de nyilván az is gyakran erősen szénhidrátos, a modern táplálkozás az szokott lenni.

2014. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!