Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenység lehet a...

Laktózérzékenység lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve gyomorproblémáim voltak, de az végül megoldódott. Elég alacsony az étvágyam azóta és gyakran felpuffadok. Nem rég arra lettem figyelmes hogy ha nem fogyasztok tejet akkor nincsenek gyomorproblémáim, ha fogyasztok akkor 2 órájára rá hasmenés jelentkezik. Utána olvastam és elég sok egyezést találtam, ezért gyanakszom.


Azt szeretném megkérdezni hogy laktózérzékenység miatt jelenhettek meg pattanások az addig egyáltalán nem problémás bőrömön?

Már elég régóta folyton magas a hőmérsékletem, ehhez köze lehet? (Ha mellőztem a tejet akkor is magas néha)

Hogyha laktózérzékenység volna akkor azt helyre lehet hozni valahogy vagy csak a termék mellőzésével?

Milyen termékeket fogyaszthatok? Nekem eddig csak tej okozott problémát sajt, joghurt, túró és más egyéb nem.

Esetleg mivel tudom pótolni a tejet? (Nagyon szeretem)


Hétfőn megyek orvoshoz, addig szeretnék pár tanácsot hallani tőletek is, akinek esetleg van tapasztalata vele.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. szept. 15. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet laktózérzékenység, de ezt majd az orvos megmondja hétfőn pontosan. Ha laktózérzékeny vagy, arra legjobb tudomásom szerint nincs más gyógyszer, mint a laktóz mellőzése, a jó hír viszont az, hogy lehet kapni laktózmentes tejet is. De az orvos ezt biztos elmondja majd.
2017. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a tej után megy a hasad és puffadsz elõfordulhat,hogy laktózérzékeny vagy.En is laktózmentes tejet iszom.


A hõemelkedésed valamilyen gyulladásra utal.

2017. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. szept. 15. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!