Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet, hogy hiába eszem...

Mitől lehet, hogy hiába eszem sokat, nem tudok hízni?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, 180 cm és 55 kg. Az éves iskolai vizsgálatokon is mindig mondják, hogy túl vékony vagyok. El akartam kezdeni tömeget növelni, de hiába eszem rendesen mindent, sehogy nem tudok hízni.
2017. szept. 16. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Genetika, de ha gyúrsz és eszel normálisan CH+fehérjét, akkor az be fog épülni izomba.
2017. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BlodDrunk ***** válasza:

Elöször is nem sokat eszünk hanem kiszámoljuk mennyi kell.

55kg-odhoz tömegelésnél 2g/tskg fehérje,4g/tskg szénhidrát,1g/tskg zsír,ha kevés és nem jön a tömeg emelsz a ch-n és zsíron egyszerű.

Ezek a makrók.


Legjobb ch forrás a rizs,zabpehely,fehérjének csirke,pulyka.hal,marha,tojás,túró.


Zsírok.Omega-3,lenmagolaj,kokusz zsír,olivaolaj.


Cukrot teljes mértékben felejtsd el,tehát fehér kenyér,üditő,édesség,pékáru stb mind szemét kaja,üres kalória.


Ezek nem túl drágák simán összehozható abból a pénzből amit most is megeszik valaki.

Nem egy gasztrónómiai élmény,de hát ez van.

2017. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Izmosodnod tudnod kell, ha eleget s megfelelően eszel, edzel, pihensz.

A hájasodás neccesebb egyeseknél, nem mindenkinek megy, de a tömegelésnek sikerülnie kell, ha jól csinálod.


Mégis mennyit eszel? Nem elég "rendesen", többletben kell. Ha ez neked 5g/ttkg ch, akkor annyi, ha 10, akkor annyi. Bár ez utóbbi már meglepő, nem lehetetlen, főleg, ha aktívabb vagy. Persze ez kevés zsír mellett értve, hiszen tömegelhetsz fél g/ttkg ch-val is, csak legyen elég zsír és fehérje.

2017. szept. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is sovány vagyok, mindig az voltam. Ez genetika. Teljesen más, mint az elhízás. Gyúrni kell, nincs mese. A zabálás nem fog használni és csak tönkretennéd vele magadat. A súly nem lehet beteg vagy egészséges, csak az ember. Ezt azért ne feledd. Manapság az "Egyél, olyan sovány vagy!" eléggé általános "jótanács", amire senkinek a szeme sem rebben, de ne keress betegséget ott, ahol nincs.
2017. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!