Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édességfüggö emberrel mit...

Édességfüggö emberrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Tudja, hogy függő, de annyi a válasz mindig, hogy más öröme nincsen.... (vagy legalábbis annyira depis, hogy nem értékeli pl, hogy van szép unokája, testvérei... Baromira pesszimista, ő az akinek soha semmi nem sikerül, nincs állása, nem hajlandó kimozdulni a lakásból szórakozni, maximum más szerencsétlen emberrel, és akkor annak a sztoriját hallgatja, mert persze ővele más nem történik így van min csámcsogni...) Viszont már lassan másfél éve diétára kényszerült és ebből adódóan vissza kell fogni minden zsíros, rostos, magvas, cukros ételt. Ezt fél évig tartotta is, le is fogyott 75-25 kg-ot (!) Most szinte csont és bőr, a dietetikus mondta neki, hogy apránként próbálgathat többet/nehezebbet enni. Erre ugyanúgy nem eszik normális kaját, de bezzeg az édességből mindig kér a diétásmenzán repetát, már mindenkinek feltűnt ott is, nem is nézik jó szemmel. Rokon meghívja magához kedvességből, süt süteményt mindig, kinálja, meg ad pár darabot elvinni és mindig ki van bukva, hogy "csak" 3-4 szeletet kap (amiből elvileg napi 1 ehetne, 4 nap alatt meg van ami már nem is marad olyan finom mint frissen). Meg hogy vendégségben ki hány szelet sütit eszik, és milyen bunkó már az, aki 2 szeletet is megeszik abból, amiből kevés van... ja és hogy a testvérééknek (2fő) milyen igazságtan, hogy 8 szeletet adtak, neki meg csak 2-t.

Sajnálom is, meg bosszant is. Nem tudom hogyan lehetne magához téríteni, mind egészségileg mind viselkedésben... terápiára nem menne el. Ti mit tennétek? (Közeli családtagom)


2017. szept. 18. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Mit tennék? pl. befognám a pofámat. Annyira elegem van már az ilyen vergődő idióta tinip.csákból, akik szerint az édesség a sátán találmánya. Attól, hogy te megkeseredett anorexiás vagy, aki életében nem eszik meg bűntudat nélkül egy falat ételt, miért kéne mindenki másnak is annak lenni?
2017. szept. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Más ember táplálkozását nem fogod befolyásolni, s a személyiségét sem.

Az, hogy édességet eszik, akár sokat, nem feltétlenül probléma, bár ha cukrosat, az persze egészségtelenebb. Hogy vendégségben mit csinál a sütikkel, az más lapra tartozik, én rendezvényeken simán benyomok néha rengeteget, és? Azért van és mások ugyanúgy járnak el. Megsértődni, hogy keveset adnak, az bunkóság, de nem tudsz mit tenni.


Miért nézed ennyire árgus szemmel, hogy mikor mit eszik és mit mond? Nem a te dolgod, de tényleg nem tudod befolyásolni, az emberek ezt nem szokták hagyni. Én is utálnám, ha előadnád, hogy szálkásításkor nem lehet az ebédem nagyobbik fele torta, ha nekem úgy tetszik, igazán senkinek semmi köze hozzá, én pedig tudom, mit csinálok és ügyelek az egészségemre is. Ő lehet, hogy kevésbé, tanácsot adhatsz neki, de szkeptikus vagyok.

Csak ne hidd, hogy te tudod a tutit és ha máshogyan csinálja, az tuti rossz. A leírás alapján igazad van, de legyél realisztikusabb.

2017. szept. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké... köszu a választ... nem irtam konkrétumot, akkor leirom, mi közöm is van hozzá. Elöször is, az Anyám, és úgy gondolom, az Anyámért tartozok némi felelősséggel. Másodszor, tavaly nyár elején ki kellett hívni hozzá a mentőt, miután bevágta a szokásos adag 300 g-os tábla csokiját vacsi után. Akut hasnyálmirigy gyulladása volt és 2 hét korházi kezelés után 1 hónapig tápszert kellett innia, amit egy orr-szondán keresztül kellett a szervezetébe juttatnia, ez alatt az idő alatt ki sem mozdult otthonról, halálfélelme van még most is. Persze annyira azért nincs, hogy az édességet féken tartsa, egyre többet eszik belőle, és minthogy mi 300 km-re lakunk tőle, aligja figyelem árgus szemmel. Mondja ő maga, ez az egyik fő témája, mert egyedül él otthon, nem is dolgozik.

Szóval ezért kérdezem, mert aggódok, és nem szeretném ha egy nap azzal hivnának hogy nagy baj történt....

2017. szept. 19. 07:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja és még: 1. hozzászóló, jobb lenne ha kérdeznél, (vagy inkább meg sem szólalnál) mielőtt ilyen hangsúlyban beszélsz bárkivel. 30+ anyuka vagyok, én úgy eszem, ahogy jólesik, de tudok mértéket tartani, és egészséges az énképem. Úgyhogy kikérem ezt a hangsúlyt magamnak! Ha segitséget nem tudsz adni csak kötözködni, akkor éld ki ezt a vágyat valahol máshol, veréb....
2017. szept. 19. 07:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint az alkoholizmus. Amíg ő nem látja be, hogy le kell szoknia, vagy legalább csökkenteni, addig te semmit nem tudsz tenni. Közhelyes, de igaz: fejben dől el. Én majdnem mindenre függő voltam. Édesség, nyugtató, cigaretta, kávé. Mondhatott bárki bármit, nem érdekelt. Amikor úgy döntöttem, hogy leteszem ezeket, akkor letettem, pedig nem volt könnyű. A hangsúly azon van, hogy: ÉN úgy DÖNTÖTTEM. Te nem tudsz helyette dönteni, és ő még nem jutott el eddig fejben.
2017. szept. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát igen, tudom én, hogy fejben dől el... de ha az életveszélyes állapot miatt sem határozta el magát, akkor mi kell hozzá? Mi az ami ráébreszt függőt, hogy abbahagyja? Meg nekem elég kellemetlen és rossz érzés hallgatni, hogy ennyire irigy ha édességről van szó. És a másiknak nem meri szóvá tenni, csak nekem magyaráz... most ezzel a kinek hány szeletet csomagoltak, meg mennyit evett-féltékenységgel totál kiverte a biztosotékot nálam... bakker azért kinálják vendéget, hogy egyen, nem? ....
2017. szept. 19. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Most az, hogy néha megeszik 1-1sütit, fényévekre van a függőségtől...
2017. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mind meghalunk valamiben, ez sajnos elkerülhetetlen... ok egyik oldalon ott vagy te, aki aggódsz anyádért... a másikon meg ott van ő, aki nem akar ízek nélkül élni...

Esetleg kereshettek inzulin reakciót ki nem váltó édességeket és megismertethetitek vele őket... szerintem ez esetben egy sokkal járhatóbb út lenne, mint a tiltás.

2017. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!