Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Te pártolnád azt, ha volna...

Te pártolnád azt, ha volna módszer az étkezés kiküszöbölésére?

Figyelt kérdés

Nem tudom, ki emlékszik még a Mézga család "Csodabogyó" c. epizódjára. (Azoknak írom, akik még nem látták volna.)


Amikor Mézgáék gondba vannak, mert hó vége van, se kaja, se pénz, de jönnek a vendégek vacsorára, viszont nincs mit felszolgálni. Ekkor Géza kéri MZ/X-et hogy küldjön már valami "élelmezésre valót". Erre az Öcsi küld egy doboznyi "kecskebogyót". Hiába mondja hogy "egy heti táplálékot tartalmaz 1 db tabletta", természetesen mindenki kétpofára zabálja, de utána úgy megdagadnak, mint a felfújt léggömb. Mert ők a "bőséges étkezéshez" voltak hozzászokva.


De mi lenne, ha volna lehetőség a "bőséges étkezést" kiküszöbölni? Ha mondjuk reggel bevennél egy ilyen "csodabogyót" és estig nem lenne gondod a kajával. Néhány év után hozzászoknál és utána már nem is vágynál az evésre. Érdekelne hogy a jelenlévők közül mennyien pártolnák a táplálkozás ezen formáját?


Hogy mondjuk nem kéne havi szinten csomó pénzt költeni az étkeztetésre, de viszont ezzel megszűnne a pl. jófajta ételek élvezete.


2017. szept. 26. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem pártolom, mert imádom a finom ételeket, sütiket, fagyit, gyümölcsöket.

Szerencsére a súlyommal nincs gondom, nem fog rajtam semmi.

2017. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bogyóval ez lehetetlen, mivel képtelenség elég tápanyagot, rostot (bár az nem kötelező, érdekes módon a nulla rost működik, a kevés nem) belepakolni.


Amúgy meg... Nem. Hedonista vagyok, aki NAGYON szereti a hasát. Attól még néha gond, igen. Valószínűleg értékelném, ha lennének ilyen bogyók (akár igen nagyok), amiket csak beveszek és tudom, hogy számomra megfelelő táplálékot biztosít (millióféle kellene, hisz az emberek igényei erősen eltérnek). Néha oly fárasztó főzni s azon agyalni, hogy szálkásításkor hogyan jöjjön össze a tápanyagok zöme. Néha megpróbálok egy egész tökéletes napot kitalálni, amit csak ismételni kéne, de nem vagyok az a típus, akinek ez fekszik. Talán a bogyók sem, de heti pár napon még hasznos lehetne.


Miért ne kéne egy csomót költeni az étkezésre s enni? A bogyó is étel. Akár még élvezet is lehet, ha finomak a bogyók. Azért ezt én sem nevezném gasztronómiai élménynek...


Reggel nem vennék be bogyót, eléggé lenyomna a napi kalóriabevitelem reggel egyben. De ez apróság. Ahogy én más bogyókat ennék, mint te, máskor is vinném be. Kellene azért meló a gyártásnál s nem lenne filléres. Hogy is lenne, ha az embereknek ez nagyon kényelmes? Táplálék, ráadásul kényelmesen, ennek mindig megvolt az ára.


Mézgáék vendégeit meg tudom érteni, a hobbitoknak is hiányérzetük volt a folyadéktól, hiába volt tápláló.

Az emberek egy része tuti megszokná a bogyókat, másnak pedig hiányérzete lenne.


Aki pedig olyan, mint én, annak problémája lehetne az előállítással s az étel alapanyagával. Ha mindent Petri-csészében gyártanak is. S úgyis adalékolnák, aromáznák meg mit tudom én, itt is belekerülhetnek nekem nem tetsző dolgok.

2017. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Maximláisan.

Utálok enni, rosszul vagyok a kaják 90%-tól. A csokin kívül felőlem minden eltűnhetne, legalább ezzel nem kéne szarozni.

2017. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne. Rengeteg időt, energiát és pénzt visz el a sütés-főzés, az evés és a mosogatás, hasznosabban is tudnám tölteni azt a napi jópár órát. Nem rajongok az evésért, mint tevékenységért, nem is viszem túlzásba. Volt idő, amikor csak reggel ettem és utána egész nap nem volt semmi bajom, nem émelyegtem, nem korogtam, az volt a legjobb időszakom. Mostanában állandóan éhes vagyok, nagyon idegesít.
2017. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 2


Csak hogy én is hozzászóljak, igazából részben egyet értek a 2-es válaszolóval. Hiszen én is szeretem a jóféle ételeket, ráadásul főzni is szeretek. De ha választanom kéne, inkább hozzászoknék ezeknek a hiányához.


Ha már úgyis szóba került a Gyűrűk Ura (amibe volt a "tünde kenyér" meg az "ent ital") ugyanúgy felhozhatnánk példaként mondjuk a Mátrixot. Nem tudom ki emlékszik arra az ízetlen trutyira, amit az ellenállás tagjai ettek? Igazából benne volt minden - az emberi szervezet napi szükségletét kielégítő - tápanyag, mégis szívből gyűlölte mindenki.


Ha mondjuk nem is tabletta lenne, hanem olyanféle trutyi, amit abban a filmben ettek, én (ha muszáj lenne választanom) akkor a trutyit választanám inkább (feltéve a tized annyiba kerülne, mint egy havi élelmezés). Nagyon sajnálnám, ha meg kéne vállnom az ételek élvezetétől, de ugyanakkor rengeteg pénz, idő, energia stb. szabadulna fel az általános táplálkozás megszűnésével és így az ember nem töltené az életének jelentős részét a saját maga élelmezésével. (Tegyük hozzá, hogy sokszor jómagama is azért kényszerülök enni, mert sajnos muszáj - hogy ne essek össze a kimerüléstől.)

2017. szept. 26. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem pártolnám, mert szeretek enni.
2017. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A csodabogyó is lenne olyan drága, mint az egyhetes (vagy napos) étkezés. Vagy még drágább.
2017. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!