Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miert rossz a szénhidrát?

Miert rossz a szénhidrát?

Figyelt kérdés
Mai tudomany a szénhidrát csökkentett életmódot támogatja pedig a vilag legegeszegesebb országai japánok, olaszok rengedek szénhidrátot esznek, mégsincsenek elhizva és 90 évig élnek. Akkor hogy is van ez?
2017. okt. 4. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
szénhidrát nélkül nem is lehet élni.
2017. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz: ketózis

[link]

2017. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
de a ketogén diétázók is esznek szénhidrátot. A zöldség-gyümölcs is tele van szénhidráttal.
2017. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szénhidrát és szénhidrát közt is ég és föld a különbség.

A japánok rizst esznek sokszor magában, az olaszok durum lisztből készült tésztákat, a magyarok meg fehér lisztből készült buktákat, kalácsokat, és kenyeret. Mellé pedig pörköltet, szalonnát és kolbászt, és mindezt este 10 órakor.

2017. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A ketogén diétázók is esznek de ninimálisan. Zöldségből sem mindent, gyümölcsöt alig.

A nyers szénhidrátnak pld. cukor semmi tápértéke nincs csak energiatartalma, ezért renkívül egészségtelen.

A vitaminokat és ásványi anyagokat az állati termékekből nyerik, pld belsőségek, az energiát zsiból ketózis útján.

A legtöbb civilizációs betegség megszünik a diéta hatására.

Olvassátok el: paleomedicina.com

2017. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mondja ezt a mai tudomány, csak az egyik ága, a low-carb hívek. Ugyanúgy vannak low fat, high carb, stb. irányzatok. A táplálkozástudomány tele van ellentmondásokkal. Én személy szerint próbáltam a low-carbot, nekem nem jött be. Nem mindenkinek való.
2017. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Olvasd el a kína tanulmány című könyvet.
2017. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz, csak tudni kell mértéket tartani és nem mindegy, miből jön.

Az olaszok és a japánok ételei hagyományosan sok tengeri élőlényt tartalmaznak, meg még sok olyan dolgot (pl. hínár, alga, friss fűszernövények, zöldségek, minőségi sajtok stb.), amiből mi keveset vagy nem eszünk. Nem a sok szénhidráttól egészségesek, akik egészségesek közülük, hanem a többitől, amit hozzá esznek.

2017. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szeretem a ketogén diétát, de a bigottságig, miszerint a ch mérgező (olvastam egyesektől ketó fórumon, jajjj... mintha ők nem ennének, s mindenki egyforma lenne, na mindegy), sosem jutnék el.

NEM ROSSZ a szénhidrát. A sok sem, csak egyeseknek. Van, akinek rengeteg szénhidrát kell, hogy energiája legyen pl. egy maratonhoz vagy egyszerűen az élethez. Nem mindenki tud rengeteg zsírt enni, pedig energia, ugye, kell... Marad a szénhidrát.

Sokféle szénhidrát van. A zöldség, a gyümölcs, a zab, a kenyerek sok fajtája, a krumpli és a kesudió nem ugyanolyan szénhidrátot ad... S csak mert pl. nekem kicsit rosszul esik egy szénhidrátos étel nagyobb mennyiségben, másnak még lehet remek része az étrendnek.


Az egészség összetettebb dolog, nem feltétlenül a szénhidrátfogyasztáson múlik. Sok fejlett országbeli embernél nem is az a gond, hogy sok a ch, hanem egyrészt a zsír is sok és mindezek rosszabb forrásból, de másrészt hogy nem használják el a bevitt energiát, bőven túleszik magukat. Magyarországon is rengeteg elhízott ember van, de az UK és az USA igazán híres erről... Ha a legjobb étrenden eszi magát beteggé az ember, az is rossz, persze a rossz hozzávalók s a mozgáshiány ezt fokozza.

A szénhidrátokat magukat pont nem hibáztatnám.

A másik véglettől is távol állok, tudom azt az egyszerű tényt, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, nem gond, ha erősen hanyagoljuk, amennyiben az nekünk jó és nem okoz gondot a tápanyagbevitelben.


Sok embernek igenis előnyös lenne a szénhidrátcsökkentés, mivel ch-t eszik ch-val és hanyagolja a ténylegesen fontos tápanyagok egy részét (a szénhidrátos cuccokban is sok tápanyag lehet, de egy erősen péksüti alapú étrend azért hiányos és van, aki úgy eszik. egy hüvelyes/gabona/zöldség/gyümölcs kombó élből jobb).

De az, hogy szinte mindenkinek a szénhidrátszegény étrend jó, nyilván hamis. Van, aki simán belebetegedne vagy csonttá soványodna, mert történetesen nem bír napi fél kiló zsírt bevinni s azzal energikusan folytatni az igen aktív életmódját (lehet, hogy ilyen energiaigényű ember kevés van, mindegy, akkor legyen napi 300 gramm zsír. nem mindenkinek menne). Nem mindenki van 1600 kcalon, hogy mondjuk 150 gramm ch mellett ne kelljen sok zsír... Ismerek olyat, aki csak úgy bírja a sok zsírt, ha sok ch is van mellé (egyes édességeket kivéve), gondolom, ez nem ritka dolog.


A japánok ch bevitelét nem ismerem, az olaszoké nyilván nem lehet kevés...

De az elhízás merőben a kalóriaegyenlegen múlik, napi 1000 gramm ch-val sem hízik el senki, aki lemozogja.

S napi 20 gramm ch alatt is elhízik az, aki tartósan alapos kalóriatöbbletben van.

Csak mert a HCLF vegánokhoz hasonlóan a ketósok is képesek abban hinni, hogy az ő étrendjükön nem lehet hízni (sőt, csillió kalóriával is fogyaszt), ez természetesen nem igaz.

2017. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az olaszoknál pedig tök más a mentalitás is. Sajnos a magyar nép alapvetően depressziósabb, stresszesebb beállítottságú, amit talán még a legjobb táplálkozás sem tud ellensúlyozni.
2017. okt. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!