Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak akkor zsirosodhatok, ha...

Csak akkor zsirosodhatok, ha kaloriapluszban vagyok nap vegere?

Figyelt kérdés
Tehat barmit eszek, szenhidrat, zsir, feherje es barmennyit, csak az ezekböl szarmazo kaloria kevesebbre jön ki nap vegere, mint amennyit elegetek, fogyni fogok? Lehet ez disznozsir, gyumölcs, rizs, teszta, krumpli, barmilyen rossz szenhidrat, zsir,feherje, nem hizok?

2016. szept. 9. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazábol ez nem ilyen egyszerű, hogy a nap végére...

A szervezetben folyamatosak az építő és a lebotó folyamatok. Nincs megállás..

Ha huzamosabb ideig több lebontani való van, mint amiből építkezni lehet, akkor csökken a tömeged, és fordítva.

2016. szept. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam, ahogyan észrevettem, ha tùl sok a CH, akkor a kalória deficit mellett sem megy a fogyàs. Zsír nem kavar be, de a CH nagyon.
2016. szept. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapvetoen igen, de nem a nap szamit, hanem sokkal hosszabb idoszakok atlaga. A szervezet folyamatosan bontja es epiti a zsirsejteket, ezert nem a napi ertekek szamitanak, hanem mondjuk a heti atlagok, es hosszu idon keresztul.
2016. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak a misztikus esetek, mint a 2. hozzászóló, gondolom, a ch az anyagcserébe kavar be, mert az világos, hogy deficitben fogy az ember, bármit is eszik. Nyilván nincs deficit, ha nem. Ha hiány van, MUSZÁJ önmagát bontania a testnek, fényből nem képes energiát nyerni... Csak éppen tud csökkenteni az igényein, ilyenkor erről lehet szó.


Normál esetben igen, ehetsz bármit, nem az alapján fogysz, hanem a kalóriák alapján. Gondolom, több-kevesebb mértékben kavarnak be a különféle dolgok az egyes embereknél. Nálam, úgy tűnik, semennyire, teljesen mindegy, hogy cukrosan eszem vagy extrém szénhidrátszegényen, a kalóriabevitel dönt adott aktivitásnál. De másoknak sokminden bekavarhat, akár attól nem fogy, mert keveset alszik, nagyon komplikáltan működik az ember...


Amúgy még a plusz sem jelent hízást, illetve itt az ellentéte következik be, mint a szénhidráttól "irreálisan" hízóknál. Beviszel +1000 kcalt? A tested felgyorsítja az anyagcserét, volt plusz, nincs plusz (vagy csak egészen picike). Az enyém egyszer egy hónapon át képes volt megjátszani ezt érzékelhető hízás nélkül (lehet, hogy pár deka feljött, hogy tudnám azt megállapítani?). Utána véget ért eme evős korszakom, estem sokszáz kcalt és persze pont ugyanúgy stagnáltam, mint előtte. Sok ember ilyen, persze így is csak töredéke az emberiségnek.


Ahogy már írták, inkább az átlag számít, de az ilyen anyagcserés játékok miatt esetenként ki lehet hozni ugyanazt az átlagot stagnálásra és fogyásra/hízásra is. Nálam a hízás extrém nehéz állandó zabálás nélkül, de fogyni tudok úgy, hogy rengeteget eszem, majd keveset. A többletből nem sok marad, a rögtön begyorsult anyagcserével viszont pofára esik a szervezetem a lightos napon, lassítani már nem szeret, így ilyenkor fogyok, úgy tűnik. Nem egyszerű megállapítani egy pici fogyást, s amúgyis közepes csoda, ha én keveset eszem.

Ha valaki belassítja az anyagcseréjét pár nap koplalással, majd hirtelen ráeszik, akkor lehet, hogy hízik akkor is, ha az átlag súlytartó...


Nekem a normális, rendszeres, hasonló napokat tartalmazó étrend tűnik épeszűnek, bár persze néha az ember cukrosabban akar enni, azzal sincs baj. Én pl. éjjel benyomtam fél kiló sárgadinnyét (ritka esemény, hogy van, nem hagyom ki). Így is fogyok, az tuti, sose ettem ilyen keveset, mint mostanában.

2016. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mindenki máshogy dolgozza fel az ételeket. sőt adott személynél az egyes ételek feldolgozása is eltérhet. biztos ismersz olyat, aki zabál össze vissza, és nem hízik, és olyat is, akinek oda kell figyelnie, hogy mit egyen, különben könnyen felszöknek a kilók, vagy stagnál a súlya.


sok fogyókúra megy rá arra, hogy gyorsítja az anyagcserét, kevesebb ideig marad a kaja a belekben, így nem szívódik fel az összes tápanyag.


én pl. laktózérzékeny vagyok, és hiába vittem be ugyanannyi kalóriát, ha fogyasztottam tejet, lassúlt a fogyásom, mert belepiszkált az anyagcserémbe. ugyanez igaz volt a cukorra. a kávé viszot a koffein, és a reggeli hashajtó hatása miatt boostolta a fogyásom.


elvileg voltak arra vonatkozó sikeres kísérletek, hogy gyorséttermi kajával is lehet fogyni, de ott is többé kevésbé változatosan evett az illető, és keveset, tegyük hozzá. valamint sok helyen írják, hogy pl. a fehérje inkább hasznosul energiaként, és épül be az izomba, mint a szénhidrát, ami sokkal könnyebben raktározódik.

2016. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!